"Projíždějící vozidlo zn. Škoda Octavia se policisté z oddělení hlídkové služby Ústí nad Orlicí rozhodli u Písečné zastavit a zkontrolovat. Řidič ale na znamení k zastavení reagoval sešlápnutím plynu a následným ujížděním. Od obce Písečná až do místa zastavení v Ústí nad Orlicí ujel téměř patnáct kilometrů. Během cesty nerespektoval dovolenou rychlost v obci ani mimo ni, nic mu neříkaly ani dopravní značky a značnou část jízdy jel v protisměru. Když dojel do slepé ulice, nebylo zbytí, vyskočil z auta a dal se na útěk po svých. Ale ani to řidiče 'nezachránilo'. O několik desítek metrů dál ho policisté našli na střeše rodinného domu," uvedla policejní mluvčí Dita Holečková.

Po výzvě muž nakonec ze střechy slezl a policisté ho zajistili. Když se ho pak ptali, proč jim ujížděl, měl na to podle policistů odpovědět, že "nevěděl, co má dělat".

Osmadvacetiletý řidič měl totiž hned několik důvodů, proč nechtěl být kontrolován.

Soutěž TFA je v plném proudu
Boj o nejtvrdšího hasiče. Podívejte se, jak borci zdolávají překážky na Andrláku

"Dechová zkouška u něj sice byla negativní, odmítl ale orientační test na drogy i následné lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu. Lustrací kolegové zjistili, že má platný zákaz řízení a to až do října 2025. A aby toho nebylo málo, když utíkal z vozidla, řádně ho nezajistil a to nabouralo do zaparkovaného auta. Dále se ještě ukázalo, že ve vozidle, které řídil a za kterým v obci i mimo obec jeli policisté až 140 kilometrovou rychlostí, seděla spolujezdkyně a dítě. Během jízdy se naštěstí nikomu nic nestalo," dodala Holečková.

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Muži hrozí až dva roky ve vězení.

Mohlo by vás také zaujmout: Chtěl jsem se pobavit. Opilý řidič si u Žamberka hrál s policisty na kočku a myš

Zdroj: Policie ČR