"Profesionální a dobrovolné jednotky právě zasahují u požáru roubenky v obci Cotkytle, okres Ústí nad Orlicí. Při našem příjezdu byl již celý objekt v plamenech. Hasiči zasahují třemi vodními proudy a je nasazena i výšková technika. Dodávka vody je řešena kyvadlově z nedaleké požární nádrže. V tuto chvíli nemáme informace, že by se v objektu měly nacházet nějaké osoby," uvedla ve čtvrtek před 22. hodinou mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

Stáří roubenky bylo 200 let a byla v době požáru prázdná.

"Jednalo se o odlehlou část obce a byly zde zúžené příjezdové cesty, a příjezd hasičské techniky byl velmi komplikovaný. Uvnitř byla nalezena tlaková lahev, kterou hasiči vynesli a zchladili v potoce. Zřízena byla dvě čerpací stanoviště. Požár se podařilo hasičům zcela zlikvidovat před půlnocí. Místo požáru bylo střeženo místní jednotkou až do pátečních ranních hodin," doplnila informaci v pátek dopoledne Horáková.

Škoda byla předběžně vyčíslena na 1,5 milionu korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 200 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru byl úder blesku.

Hasičům byl požár nahlášen v 20:35 hodin. Zasahují u něj jednotky Strážná, HS Lanškroun, Cotkytle, CHS Ústí nad Orlicí a Žichlínek.

close Požár roubenky v Cotkytli info Zdroj: HZS PK zoom_in Požár roubenky v Cotkytli