Společně jsou obviněni z trestného činu krádeže, tři z nich navíc z porušování domovní svobody a poškození cizí věci. Dva z mužů kromě majetkové trestné činnosti se podle policejní mluvčí Dity Holečkové ještě „věnovali“ řízení motorových vozidel v době, kdy měli vyslovené zákazy řízení. Jeden z nich čelí i obvinění z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Ve vězení může každý ze čtveřice obviněných strávit až pět let.

Žáky posledního ročníku základních škol čekají přijímačky na střední. Ilustrační foto.
Tohle jsou základní školy na Orlicku, jejichž žáci nejlépe zvládají přijímačky

"Krádeží se muži měli dopustit nejen na Orlickoústecku, ale i na Svitavsku a v Královehradeckém kraji. Celkem se jedná o jedenáct případů. Výčet ukradených věcí je dost dlouhý. Kradli například znehodnocené samopaly, sady na čištění zbraní, desítky litrů motorové nafty, nejrůznější nářadí, zimní pneumatiky, kompresor, brusku, elektrocentrálu, motocykl, motorovou pilu a další věci," uvedla mluvčí Holečková.

Škoda, kterou měli muži pácháním trestné činnosti způsobit, se vyšplhala k milionu korun. "Všichni obvinění se k trestné činnosti v určité míře doznali. Dva jsou stíháni na svobodě a dva vazebně," dodala.

Zdroj: Policie ČR