Opilý řidič ujížděl policistům skoro 20 kilometrů. Několikrát to vypadalo, že se „vzdává“, pak se ale zase rozjel a pokračoval ve zběsilé jízdě. Jeho "hláška" v závěru videa hovoří za vše.

"V minulém týdnu policisté ze Žamberku zažili opravdu divokou noc. Tu jim zařídil řidič vozidla zn. Mazda, kterého se v rámci silniční kontroly rozhodli zastavit v obci Dlouhoňovice. Ten jim sice zastavil, ale poté, co policisté vystoupili z vozidla, šlápnul na plyn a začal ujíždět. Tento scénář se opakoval několikrát v průběhu 20kilometrové trasy z Dlouhoňovic až do Ústí nad Orlicí. Během pronásledování řidič vozidla kromě toho, že nerespektoval světelné a zvukové výstražné znamení policistů k zastavení, nerespektoval ani rychlostní limity – v jedné z obcí jel rychlostí téměř 200 km/h, nebo opravovaným úsekem silnice projel na semaforu na červenou," uvedla policejní mluvčí Andrea Muzikantová.

Nehoda v Sedlci u Vraclavi
V Sedlci u Vraclavi otočila žena auto na střechu, dítě vyvázlo bez zranění

Důvod jeho zběsilé jízdy zjistili policisté až při jeho zastavení na křižovatce v Ústí nad Orlicí, na kterém se podílely ještě další dvě policejní hlídky.

"Za použití hmatů a chvatů mu orlickoústečtí policisté 'pomohli' ven z vozidla a spoutali. Policistům uvedl, že je dobý řidič a že se chtěl pobavit. Dechová zkouška u 22letého řidiče vyšla pozitivně s hodnotou 1,1 promile alkoholu. S naměřenou hodnotou souhlasil a uvedl, že před jízdou vypil 5 velkých panáků pálenky a poté usedl v Žamberku za volant," líčí policejní mluvčí.

Policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Zda se řidič dopustil přestupku nebo trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, bude záležet na výsledcích lékařského vyšetření, kterému se řidič podrobil v orlickoústecké nemocnici.

Zdroj: Policie ČR