Vítězný gól si připsal ve 35. minutě Hron (3:4), na ten Slovanisté nedokázali odpovědět, nepomohly jim ani dvojnásobné početní výhody. Hostům stačila klasická přesilová hra, kterou využil Zídek a otupil třebovské úsilí.

„Prohráli jsme jeden zápas po vítězné sérii. Rychle jsme vedli, zdálo se, že všechno bude v pořádku, ale v závěru jsme to nezvládli. V poslední třetině jsme měli dvě přesilovky pět na tři, ale prakticky jsme v nich nevystřelili na branku,“ litoval trenér Igor Čikl, který z výsledku nedělal tragédii. „ Jedno utkání nic neřeší. Ve středu nás čeká další těžký duel, takže musíme bojovat dál. Horší je, že máme další zraněné hráče. Janků nemohl došlápnout na kotník. Pavlovský měl naražená žebra a kvůli tomu problémy s dýchaním, takže jsem ho nemohl ve hře příliš využít. Těch zranění je čím dál více,“ posteskl si třebovský trenér.

Před nadcházejícím prestižním derby si náladu zvedl litomyšlský celek. Na kluzišti lanškrounských Orlů si počínal sebevědomě, postupně získával stále výraznější převahu, která se odrazila i na rostoucím skóre. Domácí se představili snaživým výkonem, nicméně kvalita byla na straně hostů. Na výhře se podíleli i junioři, kteří o den dříve porazili v regionální lize své kategorie rezervu Dynama Pardubice.

„Získali jsme povinné tři body. Soupeř hrál minimálně v první třetině velmi kvalitně, na ledě byly znát jeho nové posily. I proto jsem rád, že jsme tento zápas zvládli vítězně,“ sdělil asistent trenéra Bohumil Jakubec.

Rapidní výkonnostní zlepšení vykazuje v odvetách Choceň, třetí výhrou v řadě potvrdila, že ještě nezahodila myšlenky na elitní šestku. Proti Chotěboři se opět mohla spolehnout na gólmana Koutského, který dovolil protivníkovi jediný gólový zásah. Domácí hráči byli o poznání produktivnější, zápas rozhodli během dvou třetin a v té závěrečné si situaci dokázali kontrolovat.

Rozjetí světelští Skláři byli v uplynulých kolech pořádně rozjetí, avšak nyní je přibrzdili hokejisté z Chrudimi. Napínavé klání zlomil na jejich stranu ve 49. minutě útočník Plch, který z úhlu překvapil brankáře Koubského. Pojistka přišla při power play do prázdné branky.

12. KOLO:

HC Slovan Moravská Třebová – HC Hlinsko 3:5 (2:2, 1:2, 0:1)

Branky: 1. Čikl (Augustin, Pavlovský), 3. Augustin (Pavlovský), 21. Augustin (Pavlovský, Čikl) – 12. Havel (Pazourek), 16. Homola (Fink, Vlček), 31. Vlček (Havel, Chvojka), 35. Hron (Dítě), 50. Zídek (Dítě, Sobotka). Rozhodčí: Čížek – Kopecký, Laczko. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 412.

Moravská Třebová: Galuška – Dudycha, Rajnoha, Janků, Cik, Janošek – Pavlovský, Čikl, Augustin, Marek, Řehulka, Vaňous, Langr, Faltus, Hajšman.

TJ Orli Lanškroun – HC Litomyšl 2:8 (0:1, 1:3, 1:4)

Branky: 31. Čada (Masopust), 57. Holub (Rozbroj) – 6. Večeřa (Jakubec), 30. Vomočil (Holík), 34. Barkóci (Jankovský, Křesťan), 40. Vomočil (Holík), 46. Jakubec (Starý), 50. Skoumal (Švec), 53. Jankovský, 58. Voříšek (Jakubec). Rozhodčí: Kratochvíl – Pilný, Plch. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 195.

Litomyšl: Klička – Švec, Kovář, Holík, Šklíba, Mečiar, Starý – Jankovský, Křesťan, Jakubec, Cink, Skoumal, Večeřa, Voříšek, Vomočil, Barkóci.

Další výsledky:

Choceň – Chotěboř 4:1 (2:1, 2:0, 0:0). Branky: L. Pilař 2, Kousalík, Kopečný – 18. Dvořák. Rozhodčí: Rulíček – Přichystal, Veverka. Vyloučení: 6:3. Využití 1:1. Diváci: 344.

Světlá nad Sázavou – Chrudim 2:4 (1:2, 1:0, 0:2). Branky: Bradáč, Kubát – Hudec, Novák, Plch, Koreček. Rozhodčí: Kolář – Málek, Javůrek. Vyloučení: 5:4, navíc Šíma, Kubát (oba SV) a Jiří Polák (CHR) 10 min. OT. Využití: 1:0. Diváci: 305.

Skuteč – Česká Třebová 2:8 (1:5, 1:2, 0:1). Branky: Adolf, Vařejčko – Veverka 2, Fúzik 2, Pražák, Hemský, Velínský, Štefka. Rozhodčí: Vrba – P. Kopecký, Brejša. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:2. Diváků: 123.

Pořadí:

1. Moravská Třebová (28), 2. Česká Třebová (25), 3. Litomyšl (24), 4. Chrudim (23), 5. Světlá nad Sázavou (22), 6. Hlinsko (21), 7. Chotěboř (16), 8. Choceň (15), 9. Skuteč (3), 10. Lanškroun (0).

Další program:

Středa 14. listopadu, 18:30: Choceň – Skuteč, Chotěboř – Světlá nad Sázavou, Litomyšl – Moravská Třebová, Hlinsko – Česká Třebová. Utkání Chrudim – Lanškroun bylo přeloženo na 23. listopadu.

Ve středu 14. listopadu je na pořadu druhé okresní hokejové derby sezony. Hokejisté HC Litomyšl přivítají na svém ledě HC Slovan Moravská Třebová a o náboji téhle bitvy není záhodno ani v nejmenším pochybovat. A to už při pohledu na aktuální postavení konkurentů v tabulce krajské ligy. První vzájemný duel v říjnu byl poznamenaný extrémním počtem vyloučení, tým ze Smetanova města ho vyhrál 6:5 a Slovan pochopitelně prahne po odvetě. Otázkou však bude, jak při zdravotních patáliích v kádru poskládá svoji sestavu proti nabuzenému soupeři. Třaskavý souboj startuje o půl sedmé!