V 17. kole okresního hokejového přeboru se v zápase dvou elitních týmů soutěže rozhodlo o celkovém vítězi. Přeborníkem okresu se znovu stal Žamberk, který svůj triumf potvrdil vítězstvím nad Tisovou.

Žamberk – Tisová 4:1 (0:0, 1:0, 3:1). Od prvního vhazování bylo jasně vidět, že ten〜hle zápas má náboj. Tisová, pokud chtěla ještě myslet na první místo, musela vyhrát. Také na Žamberk vlétla, ale dlouho nebyla schopna dát gól. Domácí tým dokonce i přežil více než dvouminutové oslabení tří proti pěti, v němž Tisová neskórovala. Ve druhé třetině se potom vedení ujal Žamberk. Klíčovým obdobím duelu ale bylo rozmezí 45. – 49. min. Za čtyři minuty padly čtyři branky. Tisová se sice konečně trefila, jenže Žamberk byl úspěšný hned třikrát. Domácí potom vsadili na poctivou defenzivu a Žamberk si zajistil vítězstvím 4:1 zasloužené mistrovské oslavy. Vypjatý a tvrdý zápas zvládla znamenitě i trojice rozhodčích v čele s hlavním Veselým. Fakta – branky: Kubíček 2, T. Brožek, M. Brožek – Šeda. Rozhodčí: Veselý. Vyloučení: 10:10. Využití: 1:0. Střely na branku: 33:27. Diváci: 150.

Řetová – Voděrady 3:5 (0:2, 1:2, 2:1).
Fakta – branky: Provazník 2, Stránský – Šeda 3, Šrut, Pávek. Vyloučení: 5:7. Diváci: 19.

Ústí n. O. – Králíky 4:8 (1:2,2:4,1:2). Ústí do poloviny zápasu drželo výsledkově krok, pak ale začal úřadovat rodinný útok Králík, v němž nastupují otec a synové Hlavové, a bylo rozhodnuto. Fakta – branky: Jiří Hlava st. 3, Jakub Hlava 2, Zezulka, Jar. Šponar, Paulus – Pirkl 2, Kroulík 2. Rozhodčí: Černý – Zachař, Holub. Vyloučení: 5:10, navíc Jakub Hlava 5 + OK, David Paulus (oba Králíky) 10 OT. Diváci: 60.

Verměřovice – Semanín 4:3 (2:1 2:1 0:1). Moc nechybělo a Semanín se dočkal prvních soutěžních bodů. Verměřovice sice vedly po dvou třetinách 4:2, ale ve třetí třetině je dokázal Semanín přišpendlit do jejich obranného pásma a dokázal snížit na 3:4. Verměřovice potom hrály především na zakázaná uvolnění, ale ani po velkém tlaku čtvrtý gól vstřelit nedokázaly.

Dlouhoňovice – Verměřovice 3:7 (1:1 2:2 0:4). Odložený zápas 15. kola se hrál výjimečně v pátek. Tomáš Plundra dostal už na začátku Dlouhoňovice do vedení, ale v 11. min. dokázaly Verměřovice stav srovnat. Začátky třetin patřily Dlouhoňovicím, což dokázal v úvodu té druhé dvěma brankami Víša. Jenže domácí se drželi stejného scénáře jako v první části a dokázali vyrovnat na 3:3. V poslední dvacetiminutovce už však dávaly branky jenom Dlouhoňovice a zvítězily 7:3. Sedmý gól zaznamenal Baier v oslabení tří proti pěti, když se nebál vzít celou akci na sebe. Fakta – branky a asistence: Ja. Smejkal, V. Formánek, Pražák – P. Víša 2, Macháček 2, Hubálek, Baier, T. Plundra. Rozhodčí: Buček – Šedivý, Novák. Vyloučení: 10:8, navíc P. Formánek 5 + OK, Šembera 10 + 10 OT, V. Formánek 10 OT, Hubálek 10 OT. V přesilovce: 0:1. V oslabení: 0:1. Střely: 30:33. Diváci: 40.