Žamberk – Ústí nad Orlicí 3:4 (1:0. 0:1. 2:2)
Žamberk v utkání proti Ústí nad Orlicí totálně propadl ve všech směrech. V prvních patnácti minutách Ústí bojovalo a dřelo, protože si bylo velmi dobře vědomo, proti jakému týmu nastoupilo.

Na straně hostí byla patrná jen bojovnost, zatímco na straně domácího Žamberka stála zkušenost a lepší umístění v tabulce. Bojovnost hostí byla ale obrovská a v průběhu první třetiny jeli hokejisté Ústí třikrát na brankáře Žamberka, jednou nastřelili tyčku, jednou břevno. Gól naopak padl na straně domácích.
Po této brance fanoušci Žamberka doufali, že se tým, který se v první třetině příliš hokejově neprojevoval, probere a předvede konečně, proč je favoritem soutěže.
Nic takového se ovšem nestalo. Ústí nad Orlicí se naopak podařilo precizní hrou vyrovnat.

Rozhodnout tedy měla až třetí třetina. Před vstupem na led zněl z kabiny Žamberka jen křik trenéra, který byl zřejmě jediným z domácího týmu, který chápal, že hráčům Žamberka teče do bot. Po nástupu na led to vypadalo, že se hráči vzchopili. Ve 49. minutě proběhlo trestné střílení proti Žamberku, za stavu 2:2. Střílení náhradní gólman Žamberka chytil, devět vteřin poté šel Žamberk do vedení 3:2. Za tohoto stavu si již fanoušci Žamberka oddechli a věřili ve výhru. Opak byl ale pravdou. Ústí si v utkání očividně věřilo a pět minut před koncem vyrovnalo. Poté přišlo samostatné střílení, ve kterém bylo Ústí přesnější a vyhrálo.
Absolutní favorit soutěže utkání se soupeřem, kterého by jen málokdo tipoval na vítěze, zcela „projel“.

Hra, kterou Žamberk předvedl, zklamala téměř stovku přítomných diváků. Jediný, kdo předvedl celkem solidní výkon, byl brankář, na kterého šlo v průběhu utkání 23 střel. Na druhé straně předvedl skvělou hru také brankář, který si poradil se 40 střelami, a Diviš, který nastřílel hattrick. Branky: Šlesinger, Blecha, Diblík – 2 Diviš + SN, Horský.

(hah, nun)