Předehrávkou začal okresní hokejový přebor už minulý týden, ale naplno vypukla soutěž až nyní. Ve šlágru kola si Tisová poradila se Žamberkem, takže loňský šampion nevkročil do nové sezony nejlépe. Příští týden na Žamberk čeká derby s Dlouhonovicemi.

Králíky – Dlouhoňovice 5:6 (2:3, 3:1, 0:1) po sam. nájezdech. V první třetině šly Dlouhoňovice rychle do vedení. Zaváhání Romana Leichta trestal v čase 1:03 Baier. Po spolupráci bratří Šponarů však bylo brzy vyrovnáno. Po brance dlouhoňovického Macháčka vyrovnával za domácí Hlava. Na třetí branku Plundry při přesilovce už ale Králíky neodpověděly.

Hned z kraje druhé části Králíky opět vyrovnaly. Nahozený puk Jiřího Hlavy usměrnil za záda gólmana hostí Diblík. Nerozhodný stav příliš dlouho nevydržel a z vedení se už počtvrté radovaly Dlouhoňovice, když je dostal do vedení T. Plundra. Radost jim však, jak bylo v tomto zápase tradiční, nevydržela dlouho. Znovu vyrovnal J. Šponar a obrat završil David Paulus – 5:4.

Ve třetí třetině dlouhoňovický Pavel Víša proměnil brejk a srovnal na konečných 5:5. Hosté sice ještě dvakrát nastřelili tyč a domácí měli v závěru dlouho přesilovku pět na tři, ale skóre se již neměnilo. Došlo tedy až na samostatné nájezdy, v nichž byl jediným úspěšným střelcem dlouhoňovický Baier, jenž svému týmu zajistil bonusový bod. Fakta – branky: J. Šponar 2, Paulus, Jakub Hlava, Diblík – Baier, Macháček, J. Plundra, T. Plundra, Víša, rozhodující sam. nájezd Baier. Rozhodčí: Černý. Vyloučení: 9:12. Diváci: 150.

Žamberk – Tisová 0:3 (0:0, 0:2, 0:1). Střetly se dva dlouhodobě nejúspěšnější týmy okresu a podle toho to i vypadalo. Rychlé a tvrdé utkání bylo i hodně nervózní. Během první třetiny bylo sedmnáct vyloučených hráčů. Po přestávce se hra už zklidnila a Tisová si připsala zasloužené vítězství. Domácí doplatili především na nemohoucnost v koncovce. „Plonkoví“ byli jak v přesilovkách pět na tři, tak při vyrovnaném počtu hráčů na ledě. Tisová vyhrála díky představení zkušeného střelce Jiřího Nováka, který si s Žamberkem dělal doslova co chtěl.
V brance Žamberku se představil poprvé brankář Wotawa, který se musí popasovat s těžkou úlohou – nahradit Tomana, jenž odešel do Lanškrouna. „Přišel k nám z juniorů a bylo to jeho první utkání v mužích. Podal vynikající výkon,“ pochválil kvalitní představení svého gólmana žamberský sekretář Zdeněk Nun. Fakta – branky: J. Novák 2, Matějíček. Rozhodčí: Veselý. Vyloučení 12:13.

Verměřovice – Semanín 5:0 (4:0, 1:0, 0:0). Během dvanácti minut první třetiny se blýskl čistým hattrickem verměřovický útočník Marek. Ani jednoho gólu však nedosáhl ve vyrovnaném počtu hráčů na ledě. Dvě branky dal ve vlastním oslabení, jednu zaznamenal v přesilovce. Domácí měli po celý zápas převahu, hosté hrozili pouze sporadicky. Ve druhé polovině zápasu se rozchytal semanínský brankář a jen díky němu skóre dále nerostlo na ještě vyšší rozdíl. Branky: Marek 3, Sklenář, L. Pražák L.

Michal Dvořák, trenér Semanína: „K zápasu jsme přistoupili velmi vlažně a už v 6. min. jsme inkasovali v naší přesilovce, což hráče srazilo psychicky. Soupeř byl pohyblivější a také šťastnější. Od druhé třetiny jsme mnohem lépe bruslili, napadali a hru začali trochu vyrovnávat. Po chybě jsme inkasovali pátý gól, ale od té doby byla hra vyrovnaná, hodně tvrdá a nás držel skvělý gólman. Třetí třetinu podle mého názoru nezvládl rozhodčí. Na trestnou lavici jsme chodili jenom my. Druhé dvě třetiny byly snad příslibem, že bychom se mohli zvednout. Pochválit chci Zdeňka Šmída.“