Středeční večer definitivně uzavřel boje v základních skupinách východočeské hokejové ligy. Na Hradecku se odehrálo poslední kolo, které určilo konečnou tabulku a nasazení družstev do nadstavbové části, která startuje tuto neděli.

Zatímco v pardubické základní části suverénně dominovali českotřebovští Kohouti a Pohár hejtmana Pardubického kraje získali až s udivující převahou a třinácti výhrami na kontě, tak na severu byl boj o první místo napínavější.

Rozseklo ho teprve závěrečné vítězství Nové Paky na ledě Nového Města nad Metují v poměru 8:7.

Za dveřmi je teď nadstavba a tím pádem konečně poměření sil hokejových klubů z obou krajů.

Půjde v ní o nasazení do osmifinále play off, které si zahrají všechny celky s tím, že vítěz áčkové nadstavby se v sérii na tři výhry utká s posledním mužstvem béčka, druhý z áčka se sedmým z béčka a tak dále.

Produktivita KL
TOP 10: 1. Vojtěch Augustin (HC Kohouti Česká) 33 (16 + 17), 2. Milan Ostřanský (HC Kohouti Česká Třebová) 30 (12 + 18), 3. Matěj Pavlovský (HC Kohouti Česká Třebová) 27 (13 + 14), 4. Milan Machač (HC Hlinsko) 22 (6 + 16), 5. Pavel Prachař (HC Spartak Choceň) 21 (13 + 8), 6. Jan Krejza ( HC Spartak Choceň) 21 (12 + 9), 7. Dominik Cach (Slovan Moravská Třebová) 21 (9 + 12), 8. Tomáš Půlpán (HC Litomyšl) 21 (6 + 15), 9. Michal Horký (Slovan Moravská Třebová) 20 (9 + 11), 10. Marek Kišš (HC Hlinsko) 19 (5 + 14).

Takže rozhodně bude o co hrát. Ačkoli se vyřazovací část bude týkat kompletní šestnáctky, tak favorité si budou chtít minimálně pro úvodní kolo vysloužit „přijatelného“ soupeře.

Hrát se bude dvoukolově každý s každým. Všechny týmy přitom začínají od bodové nuly a žádný zisk ze základní části se dál nepřenáší.

Kvůli tomu, aby byly mezikrajské boje pro účastníky únosnější, co se týče zejména časové zátěže v pracovní dny, bylo nalosování nastaveno tak, aby se zápasy v rámci krajů hrály ve středečních termínech a mezikrajské v neděli.

Což platí hned pro nedělní premiérové dějství, kdy ve skupině A budou mít výhodu domácího ledu mančafty z Pardubicka a na zajímavé střety se může těšit publikum v Litomyšli, Moravské Třebové, Chrudimi a České Třebové (jen pro srovnání – oproti minulému ročníku v horní čtyřce chybí Choceň, kterou vystřídala Moravská Třebová).

V béčku tomu bude naopak a hostiteli jednotlivých zápasů jsou královéhradečtí zástupci z Opočna, Náchoda, Trutnova a Třebechovic pod Orebem.

Program 1. kola nadstavby:

Skupina A – neděle 17.00: Litomyšl – Nová Paka, Chrudim – Nové Město nad Metují, Moravská Třebová – Nový Bydžov, Česká Třebová – Jaroměř.

Skupina B – neděle 17.00: Trutnov – Polička, Třebechovice pod Orebem – Lanškroun, Náchod – Choceň, Opočno – Hlinsko.