Po nedělní výhře nad Piráty se začali hokejisté Pardubic připravovat na nadcházející sérii zápasů. Tři venkovní utkání v řadě. Tím prvním je v netradičním středečním termínu duel ve Zlíně. Zápas 9. kola Tipsport extraligy začíná ve středu v 17.30 hodin.

V pondělí dobrovolný trénink, od úterý už opět naplno. „V každém utkání se najdou materiály, které je potřeba probrat, abychom se zlepšili. Ukázali jsme si i dobré věci, obrat z 1:3 na 5:3 je velkým pozitivem,“ uvedl Miloš Holaň, hlavní trenér Pardubic.

Mezi pozitiva patří i dva góly z přesilových her, ve kterých se Dynamu zatím nedařilo. Zlín je na tom, co se týče využití přesilovek, o poznání lépe. „Má dvacetiprocentní úspěšnost. Disciplína je důležitá v každém utkání,“ připomněl trenér.

V extraligové tabulce je Zlín momentálně na jedenáctém místě a na Dynamo ztrácí čtyři body. V posledním kole Ševci vyhráli na ledě pražské Sparty 5:1.

„Ze Zlína máme po této výhře patřičný respekt, musíme si dávat velký pozor. Doma hrají aktivně, mají čtyři vyrovnané pětky založené na bojovnosti a velkém pohybu. Ukázali jsme si to na videu, nyní to potřebujeme převést na led,“ řekl Holaň.

Se svými kolegy bude mít zřejmě starosti se složením sestavy. Z defenzivních řad vypadl Marek Trončinský, který obdržel disciplinární trest na čtyři zápasy. To ovšem nemusí být jediná komplikace.

„Do Zlína určitě nepojedeme v plné sestavě, vypadl nám i Josef Hrabal, nemůžeme využít ani Martina Bučka, jenž je zraněný. Nějaké problémy má i Honza Mandát, sestavu budeme řešit až v den utkání,“ prozradil kouč před dalším extraligovým zápasem.