Lákavá pro diváky, zajímavá pro hráče, lukrativní pro pokladny obou mužstev. Taková je před startem semifinálová série. Střetnou se dvě sousední města, kde se na hokej chodí v hojném počtu. Bude mít náboj.

Připomeňme, že Kohouti vyřadili ve čtvrtfinále Světlou nad Sázavou 3:1 na zápasy, Litomyšl si vyšlápla na vítěze základní části z Chrudimi, když jej porazili celkovou bilancí 3:2. „Naše vítězství v prvním kole play off představuje splněnou povinnost. Při vší úctě k týmu Světlé nad Sázavou, který prokázal, že má stále vysokou kvalitu. Platí, že hlavním cílem je vyhrát krajskou ligu. Věřím, že pokud bude mužstvo v každém utkání hrát s maximálním zaujetím a bojovností, může tento úkol splnit. Litomyšl překvapivě vyřadila Chrudim, to mluví za všechno. Divákům přeji hezké hokejové zážitky,“ řekl pro web Kohoutů Jan Lustyk, generální ředitel Rieter CZ Ústí nad Orlicí.

Nikdo s tím příliš nepočítal. Avšak hráči Litomyšle prokázali, že jsou schopni potrápit i ty nejlepší celky, byť se do play off dostali až z osmého místa. „Litomyšl postupem mezi nejlepší čtyřku překvapila. Varováním pro nás musí být i to, že jsme s tímto soupeřem prohráli v přípravě (4:5), ale i v domácím mistrovském utkání (3:4),“ uvedl trenér Jaromír Jindřich.

Teď je všechno zapomenuto. Jede se od nuly. Výhodu domácího prostředí budou mít v neděli 25. února Kohouti. Vstup bude důležitý. Třebovští mají dlouhou pauzu. Odpočinuli si, nabrali čerstvé síly. A je na nich, jak s nimi naloží.

Favoritem jsou jednoznačně Třebovští. Ti mají před sebou jasnou vizi vyhrát krajskou ligu. K tomu je ještě cesta dlouhá, první krokem bude vyhrát první zápas. „Roli favorita bereme, ale soupeř má náš respekt. Litomyšl je tak trochu nevyzpytatelná. Mužstvo má všechny předpoklady k tomu, aby semifinálovou překážku zdolalo. Očekávám, že všichni hráči budou pracovat na sto procent,“ dodává manažer Vladimír Vaněk.

Nemýlí se. Co do kvality, Kohouti mají navrch. Mužstvo je nejsilnější, se kterým Kohouti do krajské ligy nastoupili. A potenciál musí ukázat.

Své nepříliš pozitivní vzpomínky má na Litomyšl Václav Lesák, obránce týmu. „Litomyšl předvádí fyzický hokej, dobře bruslí, navíc se může opřít o výkony brankáře Kalouska. Pamatuji si, že před čtyřmi lety jsme s Chocní vyhráli základní část soutěže a ve čtvrtfinále nás překvapivě vyřadila právě Litomyšl. Soupeře nesmíme v žádném případě podcenit,“ vztyčuje varovný prst třebovský bek.

Hodně střílet, tlačit se před branku a hrát důrazně do těla. Bez toho se Kohouti neobejdou. „Litomyšl je povzbuzena nečekaným úspěchem v podobě čtvrtfinálového vyřazení Chrudimi, určitě bude chtít potrápit dalšího favorita. Nebude to snadné, ale pokud dokážeme zopakovat výkony z domácích duelů se Světlou, můžeme uspět. Soupeře, který dobře brání a má velmi dobrého gólmana, musíme dostat pod tlak,“ nabádá směrem k sérii momentálně nejproduktivnější hráč Kohoutů Jaroslav Moučka.

Jméno týmu, jež oslaví postup, poznáme nejdéle ve čtvrtek 8. března, kdy se hrají poslední páté zápasy.   (bed, van)

Nejproduktivnější hráči:
Jaroslav Moučka 67 (29 + 38) - Rostislav Pilavka 38 (11 + 27)
Marek Hemský 66 (29 + 37) - Michal Skoumal 33 (15 + 18)
Tomáš Prachař 54 (22 + 32) - Ondřej Dvořák 31 (16 + 15)

Nejlepší střelci:
Marek Hemský 29 - David Barkóci 20
Jaroslav Moučka 29 - Ondřej Dvořák 16
Tomáš Prachař 22 - Michal Skoumal 15

Nejtrestanější hráči:
Petr Vlček 85 trestných minut - Tomáš Mečiar 83 trestných minut
Martin Šejba 67 trestných minut - Filip Vomočil 75 trestných minut

Úspěšnost brankářů v play off:
Kamil Nimmerrichter 90,41 %, Filip Sajdl 88,46 % - Tomáš Kalousek 90,23 %

Vzájemná bilance:
Česká Třebová - Litomyšl
Základní část: 3:4, 8:3
Nadstavbová část: týmy spolu nehrály