Choceň – Jedna část soutěže skončila, druhá, atraktivnější a důležitější, začne v neděli. Rozběhne se play off krajské hokejové ligy. Hokejisté Spartaku Choceň do něj vstoupí ze čtvrtého místa a chystají se Chrudim. Mají výhodu domácího prostředí, což může hrát velkou roli. V základní části Choceň vyhrála nad tímto soupeřem oba zápasy na svém ledě.
Zeptali jsme se vybraných hráčů na základní část a výhled pro play off.

Jak hodnotíte základní část a výkony týmu s výhledem na vyřazovací boje?
Rudolf Bernart, brankář: „Myslím si, že každý soudný člověk by před sezonou čtvrté místo po základní části považoval za ohromný úspěch. Měli jsme Rudolf Bernartraketový start, po kterém přišel přirozený útlum a i díky marodce a užšímu kádru jsme měli série proher, které ale nakonec nebyly fatální, ba naopak jsme si špatným obdobím prošli v tu nejvhodnější dobu. V několika zápasech jsme prokázali velkou sílu a myslím si, že když se sejdeme, můžeme porazit opravdu každého. Kvalita u nás je. Ukázalo se, že fanoušci na nás nezanevřeli i v těch nejhorších chvílích a hlavně jim, ale i všem, kdo nás ve špatných dobách podporoval, patří velký dík. Co se play off týče, je to úplně jiná soutěž. Máme výhodu domácího prostředí, kde jsme Chrudim dvakrát porazili. V kabině se věříme a jsme odhodláni. Soupeř ale jistě také a bude to zajímavá série, která se podle mě protáhne do více zápasů. My máme v našich řadách nejlepšího hokejistu planety Marka Zavřela a v bráně chytá skvěle Filip Sajdl, to jsou naše esa oproti soupeři. Určitě se budeme moci spolehnout na naše skvělé fanoušky."
Lukáš Pilař, obránce: „Základní část nebyla asi úplně podle našich představ, ale nakonec jsme uhájili čtvrté místo a myslím si, že za něj můžeme byt rádi. Do plaLukáš Pilařy off přejít první kolo přes Chrudim a pak se pokusit udělat co nejlepší výsledek."


Michal Křečan, útočník: „Základní část hodnotím kladně. Ze začátku se dařilo a byla pohoda, poté nastal menší pokles, kde se výkony střídaly. Dost hráčů bylMichal Křečano zraněno. Myslím, že i přesto jsme nějaká utkání odehráli velice dobře. Co se týče play off, doufám, že navážeme na poslední dvě utkání, které jsme teď odehráli velmi dobře. V naší hře se vyskytovaly věci, které budou v play off důležité, a které budou rozhodovat. Doufám, že na to navážeme. Dále věřím, že nás fanoušci budou podporovat a hnát dopředu tak jako vždycky."

Jakub Knytl, útočník: „Základní část lze, myslím, nakonec hodnotit mírně kladně. Začátek sezony byl pro nás nad očekávání skvělý, poté přišel výsledkový Jakub Knytli herní úpadek, který se s námi táhl delší dobu. Naopak výkony z uplynulého konce základní části nám dávají naději i do play off. V sestavě se za sezonu protočilo nebývale hodně hráčů, což bylo někdy hodně znát na souhře celého týmu. Co je naopak pozitivní, že si mužskou soutěž vyzkoušela většina choceňských juniorů. V prvním kole play off nás čeká Chrudim, což bude těžký, ale ne nepřekonatelný soupeř. Cílem v play off by určitě měl být postup přes první kolo, dále už se uvidí. Všem fanouškům děkujeme za podporu v základní části a těšíme se, že nás ještě ve větším počtu přijdou podpořit ve vyřazovacích bojích."

Daniel Král, útočník: „V základní části jsme skončili na čtvrtém místě, to si myslím, že není žádný propadák. Po dobrém začátku sezony ale přišel útlum a Daniel Králvýkony šly dolů. Přibyla zranění, která na tom taky měla zásluhu. V play off bych si samozřejmě přál dojít až na vrchol, kdo taky ne (usmívá se). Když tam necháme všechno, můžeme dojít daleko, tým na to máme dost dobrý. Doufám, že nás přijde povzbudit hodně fanoušků, kteří nás ženou dopředu a za to jim patří velké dík."

Tomáš Prachař, útočník: „Pěkné čtvrté místo, ale sezona startuje až v neděli a pak se uvidí, jestli byla úspěšná nebo ne. Play off je jiná soutěž a všichni Tomáš Prachařmusíme přepnout o level výš a pak budeme úspěšní. Věřím ale v semifinále a souboj s Kohouty. To bude svátek hokeje. Takže za mě Chrudim vyřadíme." (při)