Ti předvedli výkon, který by si měli zapsat do paměti a předvádět ho každý další zápas. Vyhráli v Chotěboři 8:1 a dali zapomenout na matné pojetí hry proti Chrudimi.

Hosté svého soupeře rozebírali postupně, avšak ve druhé polovině zápasu s ním zatočili takovým způsobem, jež nemá obdoby. Bylo to jako v ringu, když boxer dostane třikrát v krátkém sledu za sebou rány, po nichž už se nezvedne. Kohouti totiž nastříleli v rozmezí 30 sekund tři góly. Opaření domácí hokejisté nevěřili, co se děje.

Třebovští od první minuty na ledové ploše měli výrazně navrch. Po první siréně vedli 2:0. Góly stříleli Šimončič a Hemský.

Rozklad domácího týmu nastartovala krásná akce Voženílka s Janem Moučkou, po níž zakončoval Fúzik. Za šestnáct sekund pálil přesně Vlček.

Už tady toho bylo dost na trenéra lvů. Vzal si oddechový čas, ale na rozjeté Kohouty to nestačilo. Uběhlo deset sekund a Voženílek dával na 5:0. Šokovaného soupeře poté dorazil Křečan a v poslední minutě druhé třetiny Hemský.

Hráči Chotěboře se šinuli do kabin jako šneci, zato Třebovští by nejraději pokračovali bez pauzy.

Nepolevili. Pohodu podpořil úspěšně provedeným blafákem Jar. Moučka.

Až za stavu 0:8 se poprvé prosadili domácí, při dvojnásobné přesilovce střílel do černého Kraučuk. Kohouti měli i šance na to, aby završili desítku, tomu ale zabránil gólman Pešek.

Perfektním výkonem se Kohouti naladili na středeční zápas v Chocni.

Chotěboř - Česká Třebová 1:8

Fakta – branky: 48. Kraučuk (Mendl) – 8. Šimončič, 10. Hemský (Jar. Moučka, Vlček), 34. Fúzik (Jan Moučka, Voženílek), 34. Vlček (Hemský, Škvor), 34. Voženílek (Šejba, Fúzik), 35. Křečan (Kyntl, Pražák), 40. Hemský, 43. Jar. Moučka (Hemský, Škvor). Rozhodčí: Kolář – Říha, Gregar. Vyloučení: 2:6, navíc Eis (CHOT) 10 min. OT. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 250. Třetiny: 0:2, 0:5, 1:1.
HC Chotěboř: M. Pešek – Vácha, Jakub Ludvík, Mendl, Jaroslav Ludvík, Krejčí, Patrik Mašek, Kopecký – Eis, Svoboda, Dvořák – Petr Mašek, Nguyen, B. Činčila – Kraučuk, Hospodka, Žemlička – Hlídek.
Kohouti Česká Třebová: Sajdl – Škvor, Jan Moučka, Cik, Šejba, Pražák, Šimončič – Hemský, Vlček, Jar. Moučka – Fúzik, Jindřich, Voženílek – Křečan, Knytl, Krajíček.   (bed, van)