Nedělní zápas byl dlouho otevřený, třebovský tým rozhodl o své přesvědčivé výhře ve druhé polovině střetnutí. Vítězství režíroval útok Kavalír – Stehno – Pejcha, který vstřelil pět branek.

Chrudim – Č. Třebová 4:9 (0:2, 1:3, 3:4)
Fakta – branky a nahrávky: 27. Plch (Turčáni), 51. Dobiáš (Novák), 59. Brožek (Kopečný), 60. Novák (Švadlenka) – 4. Kavalír (Škvor), 17. Stehno (Kavalír), 29. Pejcha (Kavalír, Škvor), 36. Lesák (Jindřich, Hemský), 40. Schejbal (Zítka, Šimončič), 41. Jindřich (Lesák, Vondráček), 46. Stehno (Pejcha, Kavalír), 48. Smékal (Janoušek), 53. Pejcha (Stehno, Kavalír). Rozhodčí: Barek – Padevět, Plch. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 165.
HC Chrudim: Ament (29. Cvrček) – Kalous, Turčáni, Burkoň, Seidler, Machač, Švadlenka, Pilař – Dobiáš, Novák, Plch – Koreček, J. Polák, Haltuch – Karásek, O. Polák, Kišš – Brožek, J. Polák, Kopečný.
HC Kohouti Česká Třebová: Nimmerrichter – Vondráček, Lesák, Veselý, Škvor, Fink, Boruch – Hemský, Jindřich, Zadina – Kavalír, Stehno, Pejcha – Schejbal, Janoušek, Zítka – Smékal, Šimončič.

Herně atraktivní první třetina přinesla Kohoutům dvoubrankový náskok, ale nutno říci, že velký podíl na tom měl i gólman Nimmerrichter, který zneškodnil několik ošemetných situací. Góly obstarali Kavalír a v oslabení Stehno.
Kohouti si koledovali hlavně proto, že si příliš často pomáhali nedovolenými zákroky. Vyloučení Pejchy přečkali, ovšem faul Hemského Chrudim potrestala, z kontaktního gólu se radoval Plch. Při hře pět na pět měli hosté ze hry více. Domácí to tedy zkusili v šesti, ale rozhodčí jejich počínání nepochopitelně toleroval. Další faul z řad Kohoutů odpískal a ruce zkřížené nad hlavou daly jasný signál na trestní střílení. Kopečný jej neproměnil a záhy smutnil, protože hosté odskočili na rozdíl dvou branek. Lídr krajské ligy se rozjel. Náhradní gólman Chrudimi se vyznamenal při několika střelách. Při přesilovce čtyři na tři už musel puk lovit ze sítě po ráně obránce Lesáka. Na 5:1 zvyšoval Schejbal.
Herní pohodu si Třebovští přenesli do závěrečné třetiny. Šťastně odražený puk poslal do branky Jindřich, v 46. minutě už to bylo po gólu Stehna 7:1. Hra se nastěhovala do obranného pásma Chrudimi a Kohouti z toho profitovali. Zaúřadovala dvojice trutnovských hráčů ve službách České Třebové, přihrávající Janoušek a zakončující Smékal.
Udržet koncentraci za rozhodnutého stavu se hostím nepodařilo. Domácí stačili stav korigovat třemi góly. (bed, van)