Česká Třebová podlehla po statečném boji Moravské Třebové. Choceň nedala šanci mladíkům Lanškrouna a porazila je 11:2. Vítězství Choceň posunulo do čela tabulky.

Česká Třebová – Moravská Třebová 3:6 (2:4, 1:0, 0:2)

Třebovské derby začalo zostra. První branka padla již ve 27. vteřině, jejím autorem byl Brukner – 1:0. Odpověď hostujícího týmu byla velmi rychlá, na začátku třetí minuty si najel mezi kruhy Koláček a bombou prostřelil brankáře Kaplana – 1:1. Ještě ve třetí minutě spálil vyloženou šanci Kvasnička, v téže minutě se šikovnou tečí prosadil Černý – 2:1 a vzápětí pozorný Kaplan zmařil příležitost Faltuse. Moravská Třebová vyrovnala v polovině první třetiny, po vhazování v útočném pásmu a po bleskurychlé přihrávce Faltuse se zblízka trefil Malý – 2:2. Vyrovnávací branka znamenala pro hosty definitivně budíček. Ve 14. minutě se hosté poprvé ujali vedení, jejich třetí branku vstřelil Muselík – 2:3. Favorit se v úvodním dějství prosadil ještě jednou, v 17. minutě přidal jeho čtvrtý gól Tregler – 2:4.

Na začátku druhé třetiny hráli domácí přesilovku pěti proti čtyřem, ale nedařilo se jim. Při šanci Husárka byli rádi, že neinkasovali. Pro Lokomotivu byla důležitá 23. minuta, kdy po spolupráci prvního útoku skóroval Brukner – 3:4.

Lokomotiva mohla jednogólové manko vymazat v úvodních minutách třetí třetiny. V čase 40:00 byl vyloučen Urbášek, v čase 41:17 k němu na trestnou lavici přisedl Muselík. Domácí hráli 42 vteřin v pěti proti třem, ale branku nedali. Bohužel se jim nevedlo ani v pokračující přesilové hře pěti proti čtyřem. Nejkrásnější akci zápasu předvedli hosté ve 47. minutě. Urbáškův pas mezi českotřebovské obránce převzal rozjetý Malý a proti jeho střele pod horní tyčku neměl Kaplan šanci – 3:5. Českotřebovskému brankáři se naopak tleskalo v 52. minutě, ve které kryl dělovku Pešky. Necelých sedm minut před koncem se potřetí prosadil útočník Malý a dal výsledku definitivní podobu – 3:6. Lokomotiva hrála v závěru dvě přesilové hry, největší příležitost měl Teplý, ovšem toho vychytal téměř dvoumetrový gólman Bureš.

Petr Pešina, trenér Č. Třebové: „Výsledek odpovídá předvedené hře a celé úrovni zápasu. Víc asi nemám co dodat.“

Česká Třebová: Kaplan – T. Řehák, Chadima, Váně, Čejka, Kiac, Bačík – Pavlák,Teplý, Kašpar – Brukner, Kvasnička, Černý – Doha, L. Deml, V. Deml.

Choceň - Lanškroun 11:2 (4:1, 3:1, 4:0)

Favorizovaná Choceň rozhodla o vítězství už v první třetině zápasu. Lanškrounští nesložili zbraně a bojovali. Na současného lídra tabulky ale nestačili.

Bohumil Prachař, trenér Chocně: „Utkání jsme chtěli rozhodnout v první třetině, což se nám podařilo. Celý zápas jsme kontrolovali. Lanškroun neměl sestavu, se kterou hrál v prvním kole. Nyní hrál spíše s mladšími hráči, tudíž jsme neměli žádný problém uhrát výsledek, který se nám podařil. Kluci zahráli velmi dobře, splnili to, co jsem si řekli, připsali jsme si tři body. Trochu jsme se připravili na středeční derby s Litomyšlí, které musíme vyhrát.“

Miroslav Vicenec, trenér Lanškrouna: „Soupeř hrál utkání na půl plynu a dotáhl ho do vítězného konce. My jsme mu to docela usnadnili, ale myslím si, že Choceň právem patří na první místo. Bohužel jsme nekladli odpor takový, jaký jsme mohli. Utkání šlo odehrát zodpovědněji. Na ledě byl jen jeden pán, a tím byl tým Chocně. Chtěl bych touto cestou Chocni pogratulovat a hokejistům přeji, ať to dotáhnou co nejdále.“

Choceň: Malý, Sajdl - Voříšek, Florián, A. Vích, P. Pilař, Stříteský, Pokorný - L. Pilař, Beránek, Prachař, Schejbal, Pochobradský, Krejza, Král, L. Vích, Dobrý, Jurák.

Lanškroun: Nimmerrichter (Šolc) - Pachl, Patsch, Boruch, Janků, Kollert - Kilčický, Šula, Fischer, Vejchoda, Kocián, Pilavka, Poles, Bednář, Minář, Brejša.