Cílem proti rezervě Havlíčkova Brodu bylo vyhrát. Na začátku druhé třetiny domácí vedli 3:0, jenže znovu se nevyvarovali výpadku, který jim náskok výrazně ztenčil. Ve třetí třetině Spartak přidal dva góly a vyhrál 5:2.

Domácím se postavil soupeř, jenž je nebezpečný hlavně proto, že velmi dobře forčekuje. Nejinak tomu bylo také v Chocni. Z toho pramenily nedovolené zákroky, kterých bylo na straně choceňských hokejistů příliš mnoho. Nikdo se nemohl ani divit, že domácí hráli také ve třech proti pěti. Gól nedostali, ale při pokračující přesilovce hostí ujel M. Pilař a poslal Choceň do vedení.

Spartak měl zápas dobře rozehraný, což podpořil povedeným startem do druhé třetiny. Na 2:0 zvyšoval svým prvním gólem za Spartak Nečas a chvíli nato si vychutnal obranu Brodu L. Pilař.

Vývoj utkání si ale hráči hodně zkomplikovali. Opět šli do tří a tentokrát už hosté se snížením skóre neotáleli. Vzchopili se, přidali druhý gól a rázem byli na dostřel.

Třetina, jež byla protkána fauly, skončila 2:2, a čekalo se, jak to bude dál. V 44. minutě nařídil rozhodčí trestné střílení na Zavřela a domácí střelec si s ním poradil parádně. Vrátil Chocni náskok dvou branek. Nadále se dvířka na trestných lavicích nestačila ani zavírat. Přesilovku 5 na 3 si zkusil i Spartak, jenže neuspěl. Mrzet to borce ve žlutém nemuselo. Konečnou podobu výsledku dal M. Pilař, který předvedl spolu s Kučerou skvělou souhru.

Choceň - Havlíčkův Brod B 5:2

Fakta – branky a nahrávky: 18. M. Pilař, 22. Nečas (Vacek), 23. L. Pilař (M. Pilař, Krejza), 44. Zavřel, 50. M. Pilař (Kučera) – 27. Piskač (Cejpek, Motl), 29. Homola (Suchý). Rozhodčí: Kolář – Říha, Teplý. Vyloučení: 9:6. Využití: 0:1. Oslabení: 1:0. Diváci: 484. Třetiny: 1:0, 2:2, 2:0.
HC Spartak Choceň: Joska – Kousalík, Vacek, Březka, Marek, Jehlička, Dvořák – Zavřel, Kopečný, Nečas, Král, Krejza, L. Pilař, M. Pilař, Solnička, Kučera.
BK Havlíčkův Brod B: Folvarský – Rubner, Semrád, Suchý, Motl, Bancíř – Piskač, Hynek, Vala, Jelínek, Křížek, M. Přibyl, J. Přibyl, Cejpek, Polák, Homola.   (bed, při)