Choceň - Krajská hokejová liga: Šlo o hodně. Ve hře je nejlepší šestka, která má automaticky zajištěn přímý postup do play off.

1.12.2017

Krajská hokejová liga: HC Spartak Choceň - HC Světlá nad Sázavou.Foto: Dušan Přikryl

Chce v ní být i choceňský Spartak a důležitý krok mohl udělat ve středu, kdy možná v klíčovém souboji hostil momentálně největšího konkurenta Světlou nad Sázavou.

Že to Choceň myslí se ziskem tří bodů vážně, se Světelští seznámili hned, neboť domácích hráčů byl plný led. Z drtivého tlaku Spartak vytěžil tři góly. Zaskočení hosté nevěděli místy kudy kam. Jen čekali, až si budou moci o přestávce odpočinout.

Hráči ve žlutém byli ve velké pohodě. Převahu si přenesli i do druhé třetiny. Dominovali. Potlesk si vysloužili i při oslabení. Rovněž při přesilovce se bylo na co dívat, nejprve Kousalík trefil tyč, vzápětí našel na milimetry přesně Zavřelovu hůl a bylo to už 4:0. Netrvalo dlouho a Kopečný zasunul puk mezi Zvolánkovy betony.

Choceňští chtěli dopřát svému gólmanovi nulu. Je pravda, že v celém průběhu zápasu se Jánský nenudil, ale pochytal všechno, co na něj šlo. Mohl i přes celé hřiště tiše zatleskat Petru Markovi, který přidal šestý gól. Necelé čtyři minuty před koncem Jánský o čisté konto přišel, překonal jej Doležal.

Choceň - Světlá nad Sázavou 6:1

Fakta – branky a nahrávky: 7. Zavřel, 11. Nečas (Vacek), 17. Kousalík (P. Prachař, L. Pilař), 33. Zavřel (Kousalík, Král), 33. Kopečný (Marek, Nečas), 42. Marek (Kopečný, Krejza) – 57. Doležal (Šíma). Rozhodčí: Rulíček – Suchánek, Pošvář. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 360. Třetiny: 3:0, 2:0, 1:1.
HC Spartak Choceň: Jánský – Kousalík, Vacek, Voříšek, Marek, Březka, Dvořák – Král, P. Prachař, Zavřel, Krejza, Kopečný, L. Pilař, Nečas, Solnička, M. Pilař.
HC Světlá nad Sázavou: Zvolánek – Včela O., Šíma, Drahozal, Kořínek – Kratochvíl, Böhm, Blažek, Štros, P. Včela, Doležal Jakub, Kopecký, Špatenka.   (bed, při)

Úvodních dvacet minut zápasu Orlům nechutnalo

Lanškroun - Z ledu lídra soutěže se vrátili hokejisté Lanškrouna s prázdnou. Prohráli vysoko 5:9. Orlům příliš nevyšla první třetina, která určila ráz vývoje celého střetnutí.

Kromě Hradecka jsou starobní penze na východě Čech podprůměrné

Východní Čechy - Vyžít z desetitisícové penze činí řadě důchodců problém.

První část odehráli. Kohouty bičují zranění

Česká Třebová - Krajská hokejová liga: Poslední zápas sehráli na ledě Havlíčkova Brodu, kde se museli obejít bez třinácti hráčů. Vyhráli 3:1.

Druhá adventní svíčka zazářila sytě žlutou

Choceň - Koupit si vstupenku na nedělní utkání krajské hokejové ligy se v Chocni rozhodně divákům vyplatilo. Zápas měl výborné parametry. Střelecké dostihy dostaly utkání do prodloužení, které ukončil Nečas. Choceň porazila lídra soutěže 6:5.