Manažer klubu Vladimír Vaněk se chytil toho, že by se zápas krajské hokejové ligy mohl odehrát pod širým nebem. Povedlo se. Zápas mezi Kohouty a Spartakem se uskuteční v sobotu od 14.30 hodin v Žamberku.

Kdo přišel s nápadem podobný zápas uspořádat?
Nevím, poprvé něco podobného zaznělo mezi hráči na vánočním večírku. Nápad se mi zalíbil, a tak jsem začal jednat. Ještě v závěru loňského roku jsem navštívil starostu města Žamberk Jiřího Dytrta, který byl pro. Souhlasil i předseda výkonného výboru krajského hokejového svazu Vladimír Martinec, tyto dva momenty byly pro další jednání rozhodující.

Proč padla volba právě na Spartak Choceň a jaký je smysl akce?
To byla logická volba. Oba kluby mají nejvyšší divácké návštěvy v soutěži, takže lze předpokládat, že oba týmy přijedou podpořit jejich výborní fanoušci. Hokejisté Chocně byli nadšeni, vedení klubu rovněž souhlasilo. Původně jsme měli hrát s Chocní doma 10. ledna, vyměnili jsme si pořadatelství, abychom měli více času na přípravu zápasu. Věřím, že Winter Classic přispěje k propagaci krajské ligy a regionálního hokeje v Pardubickém kraji.

Někteří hokejoví fanoušci poukazují na to, že v Žamberku chybí kvalitní zázemí…
To je pochopitelné. Rozumný fanoušek by měl vycházet z reálných podmínek, které tam v současnosti lední hokej má. Náš hlavní partner, kterým je město Žamberk, se snaží akci významně podpořit. Problémy by neměly být s parkováním. Velká parkovací plocha je vedle koupaliště, další místa jsou vedle fotbalového a zimního stadionu. Technické služby zajistí instalaci přenosných záchodů, výrazně posílena bude nabídka občerstvení pro diváky.

Jak je to v Žamberku s tribunami?
(směje se). Na dvou stávajících tribunkách je místo pro přibližně osm desítek fanoušků. Město zajistilo na vlastním náklady výstavbu dalších dvou menších tribunek, zhruba pro sto osob. V bezprostředním okolí ledové plochy je pro instalaci tribun málo místa. Ještě větší problém jsou peníze. Kdybychom si objednali pronájem nějaké větší tribuny, lístky na hokej bychom museli prodávat tak za dvě stovky. V takovém případě bychom na utkání možná byli sami…

S jakou diváckou návštěvou počítáte?
Ošidná otázka, bude záležet na počasí. Myslím si, že je reálné, aby zápas navštívilo kolem šesti stovek fanoušků. Rád bych hokejové fanoušky v sobotu do Žamberka pozval. Je to svým způsobem retro výlet, návrat do hokejové minulosti. S dobrou náladou, teplým oblečením a několika grogy se to určitě dá přežít (směje se). Všechny diváky bych požádal ještě o jednu věc. Aby, s ohledem na podmínky v areálu sportoviště, dbali zvýšené opatrnosti.

Závěrem, chystají Kohouti nějaký doprovodný program?
V úvodu proběhne slavnostní vhazování. Během první přestávky se představí jedna z nadějných českotřebovských krasobruslařek. Chystáme barevný slosovatelný tištěný program s aktuálními výsledky, tabulkou a sestavami obou mužstev. Tři vylosovaní fanoušci se v průběhu druhé přestávky představí v soutěži ve střelbě na branku. Po skončení zápasu budou vyhlášeni nejlepší hráči. Partnerem akce je město Žamberk, kterému ještě jednou děkuji za podporu a korektní spolupráci.