Druhá třetina kvůli častému kouskování hry připomínala poctivou bramboračku. Chrudimští se v této situaci dokázali zorientovat lépe a udělali v této části hry hlavní krok k celkovému vítězství.

HC Choceň – HC Chrudim 3:4 (1:0, 0:2, 2:2)
V úvodní části se hrál velice kvalitní hokej, ke kterému přispěla plynulost hry. Hráči Spartaku tuto třetinu ovládli a svého soupeře přestříleli poměrem 15:5. Už v čase 1:09 putoval na trestnou lavici domácí Filip Luňák, ale byla to Choceň, která mohla jít v oslabení do vedení. Pavel Prachař si to mašíroval sám na Filipa Amenta v brance Chrudimi, ale neuspěl. Chrudimský brankář předznamenal, že v tomto utkání bude pro choceňské střelce hlavní překážkou. Ve 4. minutě byl krátký na střelu Lubomíra Pocho-
bradského, který poslal domácí do vedení 1:0. Za chvilku při druhém souboji těchto hráčů už zase čaroval chrudimský gólman.
Choceňští dál drželi Chrudimské přikované k vlastní brance, ale ti se za velké podpory Amenta drželi zuby, nehty. Necelé dvě minuty před koncem třetiny ukázal Marek Kišš, že v kraji nepatří pouze k nejlepším střelcům, ale je i skvělý ochotník, což odnesl Milota Florián dvěma minutami. V oslabení svedl souboj tváří v tvář T. Prachař s Amentem, ale ani nadvakrát se mu puk do branky dostat nepodařilo.
Ve druhé třetině se hrál úplně jiný hokej. Kdo čekal pokračování ofenzivního hokeje, byl, mírně řečeno, rozčarován. Časté přerušování a vylučování hru rozdrobilo tak, že se hráči nedokázali dostat do tempa a nějakou hokejovou akci v této třetině si zbývalo snad jen domyslet. Hosté se s touto situací vypořádali lépe. Brankou Králíčka v přesilové hře srovnali a při hře čtyři na čtyři je Kišš poslal do vedení.
Závěrečná část už byla plynulejší a přinesla trochu více hokeje. Po čtyřech minutách využil přesilovku Urban a Chrudim zvýšila vedení.  V čase 52:58 vstřelil po přihrávce Martina Nováka kontaktní gól Daniel Král a za minutu přišlo i vyrovnání. To měl na svědomí Šeda, který vybojoval kotouč, zbavil se obránce a jeho přihrávku přetavil v gól Robert Bláha. Do konce zápasu chybělo pět minut a domácí dostali výhodu přesilové hry, ale v tomto utkání to nebylo to pravé, co potřebovala.  Co prošlo chrudimskou obranou, likvidoval bezchybný Ament. O vítězství se nakonec Choceň připravila sama. Vlažné vracení se do obranného pásma využila po pěkné akci trojice Bartoníček, Novák a zakončující Budínský – 3:4. Domácí ještě zkusili v poslední půlminutce power play, ta už ke změně skóre nevedla.
Utkání zhodnotil trenér Bohumil Prachař: „Je škoda, že jsme to utkání ztratili. Bylo to vyrovnané. V první třetině jsme byli jasně lepší my, ale nedokázali jsme proměnit šance. Bohužel nám nepomohlo dostat se do tempa, a to kvůli nepřesným výrokům rozhodčího, který hráče vylučoval. Hosté hráli často v přesilovkách a skóre otočili. Bohužel jsme prohráli zápas, který bychom měli vyhrát, ale to je hokej a v závěru jsme to trochu nezvládli. Chyběli nám obránci. Pokorný je zraněný, Voříšek nemohl z pracovních důvodů a Pilař je ještě v trestu, takže sestava byla taková, jaká byla."

HC Choceň: Sajdl – Florián, Schejbal, Lesák, Novák, Luňák, P. Pilař – P. Prachař, Beránek, Bláha, Král, Pochobradský, Krejza, Šeda, T. Prachař, Knytl.
HC Chrudim: Ament – Vích, Urban, Formánek, Novotný, Budínský, Závodník, Rabas, Kišš, Novák, Langr, Králíček, Bartoníček, Dobiáš, Dvořák, Polák, Procházka, Vacek, Schweinfurter, Slavík. (jh)