V neděli začíná krajská liga. Jste spokojen s přípravou mužstva na nový ročník?
V podstatě to bylo podobné jako v loňské sezoně. Začali jsme de fakto, až když byl led. Největší problém každý rok je, jak ten kádr vlastně bude vypadat.

Milan PitelaV kádru oproti loňsku nějaké změny nastaly. Kde vidíte největší sílu a kde naopak rezervy?
Ideální pro nás je, že jádro toho celku tady zůstalo, včetně zapojení mladých hráčů a odchovanců. Odešli tři hráči, kteří nyní tvoří osu šumperských HK-MD a v již probíhající krajské lize Moravskoslezkého kraje pravidelně bodují. Rezervy, tak jako u každého celku v této soutěži, vidím v obranných řadách. Dneska je problém sehnat pořádného obránce.

Co vám naznačily dva přípravné duely s Českou Třebovou?
Že sezona bude těžká (směje se). Ta soutěž bude vyjma dvou možná tří týmů dost vyrovnaná. Ostatně loňský rok to potvrdil, papírově silnější týmy byly schopné ztratit zápasy s těmi papírově slabšími. Vlastně se to týkalo i našeho týmu. Dokázali jsme hrát vyrovnané bitvy se Světlou nebo Hlinskem, což se v dřívějších dobách nestávalo.

V útoku to bude, zdá se, bez problému, ale obrana úplně pevná není.
To je problém v celé soutěži. Většinou se využívají v obraně starší a zkušenější hráči, ale dneska takový hráči moc k dispozici nejsou. Toto ale před ostrým startem soutěže intenzivně řešíme.

Hvězda týmu:
Rostislav Pilavka
Jen málokdy se stane, že by nepotěšil lanškrounské publikum nějakým parádním kouskem ze svého umění. Jeho bruslení, technika a hokejový um přivádí obránce soupeře k zoufalství a je radost se na něho dívat. V popise práce bude mít znovu střílení branek, ale nejen to. „Dvaadvacítka" dokáže na ledě sebe i diváky dobře pobavit.

Soutěž je teprve na startu, ale řekněte, v jakých vodách byste chtěl svoje mužstvo vidět?
(Směje se)... Na to je jednoduchá odpověď. Co nejvýše. Člověk se na to musí dívat ale reálně. Pokud budeme schopni odehrát soutěž na podobné úrovni jako loňský rok. Což znamená na pomezí rozdělení té závěrečné části, kdy jsme se dostali až do semifinále Poháru Vladimíra Martince a posléze jsme uspěli v boji o třetí místo, což bylo považováno za úspěch. Pokud by se nám podařilo k tomu přiblížit nebo to i překonat, bylo by to, myslím, znovu úspěchem.

Dá se tedy říct, že to je i ten hlavní cíl mužstva?
Já myslím, že ano. Já samozřejmě sleduji ostatní týmy. Vím, že někde také měly potíže s kádrem. Každá sezona je trochu jiná, ale obecně se dá říct, že týmy mají nějakou tradici a od toho se i odvíjí výsledky.