Osm vstřelených branek je jistě slušný počin, ovšem jednomu z nejlepších týmů v soutěži se znovu stalo, že od nejslabšího dostal až příliš hodně gólů, což by se stávat nemělo. Kohouti vyhráli v Ledči nad Sázavou 8:5, ale s výkonem příliš spokojeni být nemohou.

Soupeře, který je pevně ukotven na poslední příčce krajské tabulky, by měli Třebovští přejet, nasázet mu branek co se do něj vejde. Což o to, zpočátku středečního utkání to tak i bylo, jenže netrvalo dlouho a domácí během chvíle vyrovnali na 2:2. Kohouti pak měli velký počet šancí na to, aby přidali další a další branky, ale povedlo se to až při vlastním oslabení, kdy ujel Vlček. V 27. minutě pak hosté zužitkovali přesilovku a zápas nabral správný směr. Navíc po brankách Šejby s Jindřichem vedli o čtyři góly. Luxusní náskok se do konce druhé třetiny ztenčil na rozdíl dvou zásahů, protože Kohouti závěr třetiny jednoduše nezvládli.

Favorit herně nepřesvědčil ani v poslední dvacetiminutovce. I když akce před sedmým gólem v podání Jar. Moučky byla velmi pohledná. Takových bylo pomálu. Do konce duelu padlo po jednom gólu na každé straně. Tři body si hosté odvezli. Nyní je ale čeká soupeř z kategorie nejvyšší kvality. Kohouti pojedou v neděli do Moravské Třebové a bude zajímavé sledovat, jak si povedou s o poznání silnějším sokem.

Ledeč nad Sázavou - Česká Třebová 5:8

Fakta – branky a nahrávky: 8. Procházka (Bambula), 9. Brýdl (Bambula), 39. Brýdl (Hubert, Bambula), 40. Vantuch (Hubert), 50. Štěpán (Hrabaň) – 4. Hemský (Jar. Moučka, Šejba), 6. Křečan (Jindřich, T. Prachař), 22. Vlček (Škvor), 27. Křečan (Vlček, Škvor), 38. Šejba (Jar. Moučka, Škvor), 38. Jindřich (Cik, Šimončič), 45. Jar. Moučka (Hemský, Šejba), 54. Vlček (Škvor). Rozhodčí: Rulíček – Kolář, Bohuněk. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:2. Oslabení: 0:1. Diváci: 92. Třetiny: 2:2, 2:4, 1:2.
HC Ledeč nad Sázavou: Sochor – Hrabaň, Červinka, Bambula, Zelený, Vala, Šimůnek – Vantuch, Hubert, Štěpán – Bernard, Šváb, Procházka – Krajíček, Sádlo, Brýdl.
HC Kohouti Česká Třebová: Nimmerrichter – Škvor, Pražák, Cik, Jan Moučka, Šimončič – Hemský, Jar. Moučka, Šejba – T. Prachař, Jindřich, Fúzik – Křečan, Vlček, Pejcha – Blecha, Urban, Čada.   (bed, van)