Zatímco Třebováci po slušném výkonu s Litomyšlí prohráli, choceňští hokejisté dokázali v Chrudimi otočit utkání.

HC Litomyšl – Lokomotiva Česká Třebová 8:5 (2:0, 2:2, 4:3).
V oboustranně útočně laděném utkání měli domácí herně navrch, nicméně hosté často hrozili z brejků. Skóre otevřel v 17. minutě dorážkou do odkryté svatyně výborného Kaplana Šafář a těsně před sirénou zvýšil po rychlém výpadu Hudousek na 2:0.
Když po patnácti sekundách druhé části přidal D. Šedivý třetí trefu, vypadalo to, že domácí mají políčeno na vysoké vítězství. Ale chyba lávky, jelikož v barvách Lokomotivy nastoupil s číslem 96 Roman Černý, a ten dvěma zásahy ve 24. a 27. minutě zahájil svoje nevídané představení. Při chuti byl ale také D. Šedivý, ten dal v polovině utkání na 4:2.
Vlažný nástup Litomyšle do třetí třetiny potrestal bleskově opět Černý (4:3) a pak si domácí nahlas koledovali o vyrovnání. Jejich trápení ukončil až ve 49. minutě povedenou střelou Peška a následovaly tři další údery, z nich jeden si připsal i mladík Hynek a při další asistoval další talentovaný domácí junior Krutina.
Závěr sehrála Litomyšl znovu ospale a Černý korunoval svůj mimořádný individuální počin dalšími dvěma brankami. Celkem jich nastřádal pět, a to se na litomyšlském kluzišti sotva kdy někomu povedlo.
Trenér Č. Třebové P. Pešina: „Přestože jsme prohráli, z mého pohledu jsme odehráli dobré utkání. Nový brankář Litomyšle rozhodně nebyl k nepřekonání. Oproti minulému zápasu hrál náš tým disciplinovaněji. Nastoupila spousta kluků, kteří se chtěli trochu ukázat. Bylo vidět, že chtějí hrát hokej, což je dobře.“

Chrudim – Choceň 8:9 (2:2, 2:0, 4:7).
V Chocni při prvním vzájemném utkání vyhráli Chrudimští 7:2, tentokrát se mužstvu od Orlice zdařila odveta. V jeho středu nastoupilo pět bývalých ligových hokejistů, kteří v Chrudimi nedávno působili: brankář Malý, Beránek, Prachař, Pilař, Florián.
Ve 2. a 4. minutě se střelecky blýskl domácí Langr, který nejprve po spolupráci s Procházkou a poté z dorážky Budínského zajistil vedení 2:0. Za pouhých 13 vteřin choceňský Vích korigoval a v 9. minutě při přesilovce Stříteský srovnal na 2:2. Do konce třetiny již gól nepadl, ačkoliv domácí hráli dvakrát v dvojnásobné početní výhodě.
Ve 25. minutě si to dobře rozehrála druhá lajna domácích a Novák poslal svůj tým do vedení 3:2. Tato branka navíc podnítila Choceňské, kteří zle zatápěli před Amentovou klecí, Dobrý ale z přihrávky zpoza branky tutovku nevyužil. Ve 33. využil chrudimský Bartoníček chyby jednoho z obránců a počtvrté překonal Malého – 4:2. Poté opět domácí nevyužili dvakrát přesilovky pět na tři a v poslední minutě, kdy Choceň ustála oslabení, zmáčkla soupeře do kleští, gól ale nevstřelila.
Závěrečné dějství bylo kanonádou s emočně vypjatým koncem, úroveň hokeje však byla vysoká. Nyní již jen sled branek: 41. Plch 5:2, 46. přesilovka Dobrý 5:3, 47. Beránek 5:4, 49. Kišš 6:4, 50. Dobrý 6:5, za 17 vteřin Beránek 6:6, 51. Pilař 6:7. Za Amenta nastoupil Dundáček. Zdálo se, že tato změna v brance bude pro domácí pozitivní tahem, když v 52. Procházka a v 54. Plch otočili na 8:7. Vřava v hledišti, zvláště ta ze strany hostí,vyburcovala Choceňské k direktu, když během 55. minuty vstřelili Dobrým a Prachařem dva góly, čímž otočili stav na konečných 8:9. Ještě od 57. minuty hráli Chrudimští opět přesilovku pět na tři, ale to už byla z jejich strany křeč, dokázali nastřelit pouze tyčku.
Trenér Chocně B. Prachař: „Hráli jsme o první místo, bylo to těžké utkání. Prohrávali jsme, ne že bychom byli horší, ale na rozdíl od soupeře jsme neproměňovali šance. Od poloviny zápasu jsme začali domácí přehrávat, šli jsme do hry na dva útoky a nakonec jsme celý zápas otočili, i když rozhodčí podle mého názoru dost ´tlačili´ domácím. Pochválím celý tým a hlavně dva útoky, které domácí přehrály.“ (hal, dol)