V play off krajského hokejového přeboru vykročili rázně směr semifinále hráči České Třebové, kteří roznesli Semechnice. Dařilo se i Chocni B, která porazila Lanš〜kroun. Oba celky tak už mohou postoupit do čtvrteční fáze play off na hřišti soupeře.

HC Choceň B – TJ Orli Lanškroun 7:4 (4:0, 2:3, 1:1). Ještě než se Lanškroun v Chocni stačil rozkoukat, už prohrával 0:3. Třetí brankou začal svoje galapředstavení domácí útočník Aleš Vích. Sice neproměnil trestné střílení a ještě jeden sólový nájezd, přesto dokázal nasázet čtyři branky. Přímo výstavní byly góly číslo dva a tři, kdy dokázal, jak má šikovné ruce.

Lanškroun se nevzdal ani za stavu 4:0 pro domácí. K obratu zavelel dvěma góly Pilavka, jenže Choceň B přidala další branky a když se kvalitním výkonem, i přes čtyři inkasované branky, blýskl domácí brankář Vyčítal, dokázala zvítězit 7:4. Fakta – branky: 3. Teplý (Jetmar), 4. Schejbal (A. Vích, J. Vích), 6. A. Vích (Šedivý), 19. Kadoch (Ropek), 28. A. Vích (Schejbal), 33. A. Vích (Ropek), 48. A. Vích (O. Škorpil) – 23. Pilavka (Langr), 26. Pilavka (Doha), 36. Pilavka, 46. Motl (Bednář). Rozhodčí: Padevět (Louda, Kučera). Vyloučení: 3:1, navíc Šedivý – Pilavka oba 10 OT. Využití: 0:1. Diváci: 300. HC Choceň: Vyčítal – Adámek, O. Škorpil, Veselý, Švec, J. Vích, Příhoda, Ropek, Teplý, A. Vích, Schejbal, Kadoch, Jetmar. TJ Orli Lanškroun: Toman – Jirků, Tichý, Jurka, Pachl, Motl, Kilčický, Langr, Hank, Pilavka, Bednář, Doha, Kollert.

Miloš Militký, trenér Chocně B: „Řekli jsme si, že budeme bránit střední pásmo a napadat od začátku jedním hráčem, což hráči plnili. Oproti minulým zápasům jsme se také zlepšili bruslařsky. První třetina byla vyloženě podle mých představ. Povedla se nám a byl to rozhodující moment zápasu. Lanškroun má hráče, kteří jsou s pukem velice šikovní, ale právě včasným přistupováním a dobrým bruslením jsme jejich technické schopnosti eliminovali.

V Lanškrouně čekám úplně jiný zápas už proto, že nevím, s jakými hráči se soupeř proti nám postaví. Také náš tým ale dozná změn. Ve čtvrtek hraje naše áčko, takže jeden z dvojice A. Vích, Schejbal nám bude chybět. Určitě to bude těžší zápas. Jedeme tam ale bezesporu vyhrát.“
Miroslav Vicenec, trenér Lanškrouna: „Do utkání jsme nastoupili hodně nervózně, ale i přesto jsme si vytvořili slibné šance, jenže zatímco my jsme je neproměnili, soupeř ano. Od druhé třetiny jsme hráli v maximálním tempu, vytvářeli si i nadále dostšancí a nakonec se i vrátili do zápasu brankou na 2:4, ale soupeř nám vždy odskočil znovu o tři branky. Někdy jsme se snažili prosadit až příliš individuálně místo kombinační hry.
Doma uděláme vše pro vítězství, abychom se ještě vrátili do série. Těšíme se na bouřlivou atmosféru.“

HC Česká Třebová – TJ Sokol Semechnice 6:1 (3:0, 1:0, 2:1). Česká Třebová na Semechnice umí a nikoho o tom nenechala na pochybách. Prvním gólem v přesilovce načal hosty L. Deml. Chvíli nato se trefil Steinmetz a na 3:0 zvyšoval ve vlastním oslabení po krásné akci Pešiny T. Chadima. Domácí hráli pozorně a soupeře do šancí příliš nepouštěli. Když už se hosté do nějaké nadějné příležitosti dostali, likvidoval je jistý Hrdlička. O čisté konto ho minutu před koncem zápasu připravil Schejbal, který ale už jenom snižoval na konečných 1:6.

Fakta – branky: 32. a 44. Král, 3. L. Deml, 7. Steinmetz, 13. T. Chadima, 54. Váně – 59. Schejbal. Rozhodčí: Paryzek – Motýl, Kalus. Vyloučení: 10:9 Využití: 2:0. Oslabení: 2:0. Diváků: 453. Česká Třebová: Hrdlička – T. Chadima, R. Morkes, Zeman, Stanek, M. Morkes – L. Deml, Kvasnička, Váně – Voříšek, Pešina, Král – Teplý, V. Deml, Steinmetz.

Stanislav Mečiar, trenér České Třebové: „Byli jsme lepší a jsem rád, že nám vstup do play off vyšel. Nyní se musíme zaměřit na další zápas, který nás čeká ve čtvrtek v Semechnicích. Můžeme tam sérii už ukončit.“

(ry, re)