Odešel jste do vyšší soutěže do Trutnova, bylo to tak domluvené ve smlouvě od vašeho příchodu. Jaké bylo loučení s Českou Třebovou?
Na Českou Třebovou budu vždycky vzpomínat moc hezky, je to prostě má srdeční záležitost. Udělal jsem si tam svůj „mančaft“ a všichni okolo, ať se jedná o vedení a ostatní okolo hokeje, byli špičkoví. Na tohle už asi nikdy v životě nezapomenu.

Co se vám honilo v hlavě, když jste dostal nabídku jít do Trutnova? Přemýšlel jste dlouho, nebo jste po ní hned sáhl a šel?
Samozřejmě jsem přemýšlel, ale nabídka je do o hodně vyšší ligy a tam se může ukázat, jestli na to mám. Chtěl bych trénovat co nejvýš. Když jsem dostal nabídku, bylo to o Vánocích, ještě jsem trénoval Českou Třebovou. A já jsem řekl, že odtrénuji ve Třebové všechno. Nechtěl jsem být podrazák a vykašlat se na ně, takže jsem to všechno dodělal.

Je možné, že za Třebovou nastoupíte, když ne jako trenér, tak jako hráč?

Pokud budou chtít, tak ano. Hráčskou registraci mám ještě na rok. Když bude nový trenér a ostatní chtít, tak přijedu velice rád. Ale určitě se budu na zápasy jezdit koukat, protože to je opravdu má srdeční záležitost. Jsem rád, že jsem poznal všechny okolo, prostě to bylo úžasné.

Podle čeho jste vybíral nového trenéra, který vás nahradí na střídačce?
My spolu s Petrem Vršanským hrajeme veteránskou soutěž, vím že má trenérskou licenci B. Bavili jsme se právě o mém trénování a já se ho prostě zeptal, jestli by po mně nechtěl jít trénovat právě do Třebové. Chvíli přemýšlel, ale hned to vzal.

Co byste Petru Vršanskému popřál do nadcházejících trenérských sezon ve Třebové?
Hlavně ať ho kluci poslouchají, ať jim to šlape dál, aby byl spokojený on, vedení, hráči i diváci. Ve Třebové jsou totiž diváci naprosto úžasní. A aby se mu podařilo složit takový „mančaft“, aby mohli hrát vyšší soutěž.

(hah)