Česká Třebová – Před několika málo lety hokejisté České Třebové v krajské lize na většinu soupeřů nestačili. S nástupem Kohoutů se situace začala radikálně měnit, dokazují to třetí místa nového klubu ze dvou posledních sezon. V té probíhající mají českotřebovští Kohouti správně našlápnuto. Od prvního zápasu se usadili na nejvyšší příčce a rázně se tak přihlásili, že letos mají ambice ty vůbec největší. Rok 2016 zakončili na prvním místě tabulky s náskokem devíti a deseti bodů na oba loňské finalisty. V závěru roku jsme zástupcům klubu a několika hráčům položili čtyři otázky.

Jak hodnotíte výkony a výsledky Kohoutů od října do prosince 2016?
Jan Lustyk, generální ředitel Rieter CZ: „Z pohledu postavení týmu v tabulce panuje spokojenost. Důležité bylo, že nám vyšel závěr roku, kdy jsme vyhráli první dva zápasy z druhé části soutěže. Nevyvarovali jsme se určitých herních výkyvů, nicméně celkové hodnocení je pozitivní."
Vladimír Vaněk, manažer klubu: „Pozitivně. Jsme první, co víc si přát. Pravdou je, že jsme na tom mohli být ještě o něco lépe. Myslím si, že ovoce nesou nejen kvalitní podmínky, ale i tlak, který na hráče vytváříme. Faktem je, že zajíci se budou počítat až na konci sezony."
Jaromír Jindřich, trenér: „S výsledky jsem spokojený, ve hře máme pochopitelně rezervy. Potvrdily to zejména naše prohrané zápasy v Moravské Třebové a ve Světlé nad Sázavou."
Kamil Nimmerrichter, brankář: „První část soutěže musím hodnotit kladně. Jsme první navíc s poměrně slušným devítibodovým náskokem."
Václav Lesák, obránce a kapitán mužstva: „Naše výkonnost měla určité výkyvy. Chvílemi to, jak se říká, drhlo, ale myslím, že si to nakonec slušně sedlo. Zvládli jsme závěr roku, kdy jsme ze dvou utkání vybojovali plný počet bodů. Vedeme o devět bodů, možná to je trochu nad očekávání."
Jan Škvor, obránce: „Bylo důležité, že jsme se zlepšili na hřištích soupeřů. Doma jsme body nerozdávali, to byl další základ našeho výborného průběžného úspěchu."
Marek Hemský, útočník: „Myslím, že můžeme být spokojeni. Jsme první, máme relativně slušný náskok."
Jakub Fúzik, útočník: „I když nám všechny zápasy nevyšly tak, jak jsme si představovali, máme důvod k dobré náladě. Jsme první, k dobru máme devět bodů."
Patrik Stehno, útočník: „Předvádíme dobré výkony, proto máme dobré výsledky. Spokojeni jsou zřejmě i diváci, což dokazují naše domácí návštěvy."

PO VÁNOCÍCH uspořádali Kohouti otevřený trénink, kterého se zúčastnil téměř kompletní kádr vedoucího týmu krajské ligy Pardubického kraje, dvacítka dětí z mládežnického hokejového oddílu Lokomotivy, několik krasobruslařek a pět desítek fanoušků.Co vám v dosavadním průběhu sezony udělalo největší radost a co vás naopak zklamalo?
Jan Lustyk: „Radost jsem měl z vysoké výhry Kohoutů v Chocni (12:4, pozn. red.) a ze dvou domácích vítězství nad Světlou. Zklamáním pro mne byl exces ve Světlé, kde jsme prohráli ostudně 0:8. Tento výsledek není hoden jména Kohoutů a nesmí se opakovat. Podraz na klub a spoluhráče předvedl brankář Husár, který k nám přišel v průběhu sezony a nyní oznámil, že ji u nás nedokončí."
Vladimír Vaněk: „Výborný výkon předvedlo mužstvo v Chocni, kde mi zkazil náladu hrubý a zbytečný faul domácího obránce Tölga na Patrika Stehna. Skvělý obrat předvedli kluci v domácím duelu s Hlinskem, ve kterém jsme měli na kahánku. Doufám, že už nikdy neprožiju tak ostudný večer jako při zápase ve Světlé, kde jsme propadli herně i psychicky. Mrzí mne zranění jednoho z našich nejproduktivnějších útočníků Petra Vlčka. Šokoval mě brankář Ota Husár. Po domácím předvánočním utkání se Světlou mi sdělil, že v České Třebové končí a bude se živit jako cukrář na Novém Zélandu. Podotýkám, že se tak zachoval hráč, kterého jsme koncem října vykoupili z hostování ve Dvoře Králové nad Labem."
Jaromír Jindřich: „Pozitivní je, že v mužstvu je zdravý potenciál a vnitřní síla. Potvrdil to domácí duel s Hlinskem, ve kterém jsme prohrávali 0:3 a nakonec vyhráli 4:3. Absolutně jsme nezvládli zápas ve Světlé. Další negativa? Zranění útočníků Fúzika, Pelána, Stehna a Vlčka."
Kamil Nimmerrichter: „Radost mám z toho, jaké podmínky nám vytváří vedení klubu. Zlepšil se přístup hráčů, většina z nich dělá pro úspěch maximum, dobrou práci odvádí realizační tým. Ze zápasů musím vyzvednout domácí výhru nad Hlinskem, s nímž jsme v průběhu utkání prohrávali o tři góly. Debakl ve Světlé 0:8, to byla velká ostuda. Zklamal mne přístup kolegy brankáře Oty Husára, který před Vánocemi oznámil, že odlétá na Nový Zéland."
Václav Lesák: „Radost mi udělala vysoká výhra v Chocni, kde jsem hokejově vyrůstal a kde bydlí moji rodiče. Důležité bylo, že jsme vyhráli poslední zápas roku 2016 doma se Světlou. Největší zklamání se váže také k duelu se Světlou, zápas na jejím ledě jsme nezvládli herně, ale ani chováním."
Jan Škvor: „Pozitivní je, že se zlepšila atmosféra v kabině, hrajeme víc týmově. Cením si předvánočního vybojovaného vítězství nad Světlou. Herně jsme naopak propadli v Moravské Třebové a celkově ve Světlé nad Sázavou."
Marek Hemský: „V kabině to funguje, to je důležité a pozitivní. Bylo fajn, že jsme před Vánocemi udolali Světlou a odčinili tak debakl z jejího ledu. Mrzí mne zranění spoluhráče z útoku Petra Vlčka."
Jakub Fúzik: „Kladně hodnotím to, že noví hráči, kteří do týmu přišli, jsou posilami. Zklamáním jsou pro mě zranění, která mě pronásledují. Doufám, že už budu mít do konce sezony klid."
Patrik Stehno: „Radost mi udělal pozitivní přístup spoluhráčů a zájem a podpora fanoušků, díky tomu jsem do mužstva dobře zapadl. Ohromné bylo, jak jsme dokázali ze stavu 0:3 otočit domácí zápas s Hlinskem, které jsme nakonec porazili 4:3. Smutný jsem byl ze zranění, které mi za rozhodnutého stavu 9:2 v náš prospěch způsobil zbytečným zákrokem hráč Chocně."

V lednu 2017 bude pokračovat druhá část soutěže, co od ní osobně očekáváte?
Jan Lustyk: „Očekávám, že mužstvo bude pracovat na tom, aby udrželo první příčku. Očekávám, že Kohouti budou nadále předvádět kvalitní hokej, na který budou chodit diváci."
Vladimír Vaněk: „Očekávám, že hráči budou dál poctivě trénovat a předvádět kvalitní výkony, kterými udrží první pozici."
Jaromír Jindřich: „Soutěž bude pomalu gradovat, nečekají nás lehcí soupeři. Musíme se stoprocentně připravit, abychom udrželi vedoucí příčku."
Kamil Nimmerrichter: „Měli bychom zkvalitnit hru dozadu, to bude důležité i pro play off. Samozřejmě chceme udržet první pozici, abychom ve vyřazovací části začínali doma."
Václav Lesák: „Jsou před námi těžká utkání s těžkými soupeři. Věřím, že první příčku udržíme. Musíme však na ledě za všech okolnosti plnit to, co máme."
Jan Škvor: „Všechna utkání asi nevyhrajeme, ale máme slibný náskok a pro udržení prvního místa musíme udělat maximum. Vím, že to je v našich silách."
Marek Hemský: „Je jasné, že jsou před námi těžké zápasy. Rádi bychom udrželi domácí neporazitelnost a první místo před vstupem do play off."
Jakub Fúzik: „První dva zápasy jsme doma vyhráli. Věřím, že s podporou fanoušků zvládneme i další tři domácí utkání, další body musíme vybojovat venku."
Patrik Stehno: „Očekávám vyrovnané souboje, čekají nás náročné zápasy. Musíme zlepšit soustředěnost a vyvarovat se hloupých chyb."

Jaký výsledek bude považovat za úspěšný na konci sezony?
Jan Lustyk: „Platí to, co jsem řekl před sezonou. Hlavním cílem je vítězství v krajské lize. Klub zajišťuje hráčům velmi dobré podmínky a kvalitní servis. Odpovědnost za výsledky leží na hráčích a pochopitelně na trenérovi."
Vladimír Vaněk: „V posledních dvou sezonách jsme skončili dvakrát třetí, nyní chceme svoji bilanci vylepšit. Budu spokojený, když postoupíme do finále a budu šťastný, když krajskou ligu vyhrajeme."
Jaromír Jindřich: „Přeji nám všem, abychom postoupili do finále krajské hokejové ligy."
Kamil Nimmerrichter: „Beru první místo. Tým, podmínky a zázemí na to máme."
Václav Lesák: „Vítězství!"
Jan Škvor: „Za úspěch beru finále."
Marek Hemský: „Celkové první místo."
Jakub Fúzik: „Alespoň postup do finále."
Patrik Stehno: „Titul! Rád bych na konci sezony zvednul pohár nad hlavu. Jako mužstvo na to máme, jenom pro to musí všichni hráči udělat všechno."