HC Dlouhoňovice
Pozor, bijte na poplach! Dlouhoňovice jsou bez brankářské jedničky. Martin Lakota má svalové problémy a vynechá velkou část sezony. „Brankáře sháníme, ale zatím se nám nikoho ulovit nepodařil. Ze Žamberka u nás hostuje sice mladý Koval, ale ten ještě není tolik vychytaný,“ prozradil sekretář oddílu Vladimír Podhájecký. Jediný přípravný zápas odehrály Dlouhoňovice s Králíkami a prohrály 3:7. Přes nepovedenou generálku chtějí hrát podle Podhájeckého v Dlouhoňovicích klidný střed: „Hlavně nechceme být letos nikde na konci tabulky. Určitě se ale těšíme na derby se Žamberkem, které se koná už za čtrnáct dní.“

TJ Sokol Tisová
Úřadující mistr má chuť na další zářez na pažbě, chce znovu titul. Do nové sezony vstupuje s úplně stejným týmem jako do loňské. To znamená, že znovu bude spoléhat na střelecké dispozice Jiřího Nováka. „A jsme zase o rok starší, uvidíme, jak se nám bude dařit. Obhájit titul přeborníka pochopitelně chceme, ale víme, že to bude těžké. Vytáhnout se na nás určitě bude chtít Žamberk, Řetová i Voděrady,“ říká trenér Luboš Najman. Jeho tým sehrál dvě přípravná utkání s Voděrady. Jednou vyhrál, jednou odešel poražen.

Sokol Semanín
Tým je stále ve fázi budování. Mladíci mají stále to nejlepší před sebou a i tato sezona bude v jejich podání především o nabírání zkušeností. Trenér Miroslav Kovář tak nevyhlašuje žádné přehnané cíle: „Chceme nějaký ten zápas vyhrát, abychom nezůstali úplně na nule.“ Na led chodí mladíci už dva měsíce.

HC Ústí nad Orlicí
V Ústí se od loňska vůbec nic nezměnilo. „Do sezony vstupujeme s tím samým kolektivem. Věříme, že nám náš mladý kolektiv už dozrál a projeví se to i na výsledcích,“ říká sekretář oddílu Milan Fišer. Podle jeho slov je na čase začít se sunout tabulkou směrem nahoru: „Rádi bychom byli v půlce. Na medaile sice nepomýšlíme, ale pohybovat se kolem pátého místa, to bychom byli spokojeni.“ Dnešní zápas s Dlouhoňovicemi je pro Ústí ostrým startem. Tým žádné přátelské zápasy neodehrál.