Drtivá většina hokejových fanoušků Chocně by za nejnenáviděnějšího soupeře v krajské lize označilo Světlou. V zápasech s ní se téměř vždy něco semele a v neděli tomu nebylo jinak.

Choceň – Světlá n. S. 3:9 (1:3, 0:2, 2:4). Zhruba padesát minut hosté předváděli, proč jsou na prvním místě tabulky. Světlá se předháněla v nápaditých kombinacích, aktivně napadala choceňskou rozehrávku, na její hru se dalo i v mrazu dívat. Jenže potom ukázali hráči hostí druhou tvář. Provokovali domácí hráče i fanoušky, neustále se povalovali na ledě a v simulování předčili i záložníka Manchesteru United Christiana Ronalda.

Většině diváků utekly první tři góly zápasu. Úvod byl doslova zběsilý. Ve 14. sekundě nachytal na švestkách brankáře hostí Hudousek – 1:0. Choceň však vedla v tomto zápase pouhých 41 sekund. Nejprve vyrovnal Beránek a ještě než uplynula druhá minuta, dostal hosty do vedení Krajíček. Třetí úspěšnou trefu přidala Světlá v 17. min. znovu díky Krajíčkovi.

Na začátku druhé třetiny stačil Mazal vychytat sólo Žáka, jenže po chvilce stejně zvýšil na 4:1 pro Světlou Drozd. Z pohledu domácích nejkrásnější akce zápasu gólem neskončila. O. Šeda štrykoval v útočném pásmu a střela Fikejze z první rozezněla pouze břevno.

Ve 32. min. však první Hudouskova formace propadla v útočném pásmu a P. Včela vyhnal Mazala z branky. Světlá si zápas užívala, byla si moc dobře vědoma vysokého náskoku, takže do útoku se živelně pouštěla několikrát i ve čtyřech hráčích. Domácí si několik pološancí vytvořili, jenže puk se jim za záda Koubského dostrkat ani jednou nepodařilo.

Držmíšek sice na začátku třetí třetiny úspěch zaznamenal, jenže hosté odpověděli Krajíčkem. Jiskru naděje přeci jenom ještě Chocni vykřesal Zavřel, jenž těžil z důrazu Procházky, pasu Držmíška a korigoval na 3:6.

A potom to přišlo. V 51. min. se strhla hromadná mela. Domácí Fikejz si nenechal nic líbit, shodil rukavice a bil se jako lev. Sudí Rulíček jeho nasazení v pěstním souboji patrně ocenil, takže ho ani nevyloučil. Hosté se následně předvedli několika teatrálními pády, skoky a lety, za což sudí poctivě vylučoval domácí hráče. Borci Světlé tak téměř dali zapomenout na perfektní výkon z prvních dvou třetin. Hosté přesilovkami logicky nepohrdli a přidali další tři góly. Stanovili výsledek na pro domácí krutých 3:9.

Fakta – branky: Krajíček 3, Beránek 2, P. Včela 2, O. Včela, Drozd. Rozhodčí: Rulíček – Kmoníčková, Vacek. Vyloučení: 11:10, navíc Mimra, Nejedlý, Procházka – Dolinský, Špatenka všichni 5 + OK. Využití: 0:4. Diváci: 400. HC Choceň: Mazal (32. Kroužil) – Ač, Nejedlý, P. Šeda, Mimra, Papadopulos, Pokorný – Fikejz , Hudousek, O. Šeda, Pollák, Pochobradský, Krejza, Procházka, Zavřel, Držmíšek, V. Škorpil, Šedivý, Schejbal.

Jan Svatoš, trenér Chocně: „Světlá je určitě někde jinde než my. Je vidět, že soutěž chce vyhrát, takže pro to chce udělat hodně. Měli jsme v zápase ale rozhodně víc střílet a být před naší bránou důraznější.

Rozhodčí rozdělil velice zajímavě tresty po bitce. Držmíšek třeba nebyl na ledě a šel sedět na dvě minuty. Závěrečná šarvátka ale k hokeji patří. Klidně se můžeme se Světlou ještě potkat v play off. Náš souboj by tak mohl být hodně zajímavý.“