Choceň čekala v nástavbě krajské ligy na vítězství osm zápasů. V neděli se to povedlo, když porazila Chotěboř 6:5. Právě Prachař měl na vítězství lví podíl, protože nastřílel tři branky.

Sotva se rozeběhla časomíra, už skočily na obou stranách jedničky, protože Pavel Prachař se v sólo úniku nemýlil a podobně osamocený byl také hostující Svoboda. S šestnáctkou na zádech se Prachař proháněl po kluzišti s viditelnou lehkostí a chutí hrát, proto si také najel na Hricušovu přihrávku a dával druhý gól. Choceň vyhrála první třetinu 3:1, ještě se trefil Krejza.

Stejnou porci branek nasypali do chotěbořské svatyně hráči ve žlutém i ve druhé periodě. Nejprve ale snižoval Svoboda, aby se následně prosazovali jen Choceňští, jmenovitě Zavřel, Kopečný, no a v 36. minutě zkompletoval povedený večer Prachař po Pilařově asistenci. Hosté korigovali gólem do šatny, který je povzbudil. Třetí třetina patřila právě jim. Gól Hlídka přiblížil Chotěboř na dva góly, přesná střela Svobody na pouhý jeden zásah. Více už toho ale Chotěboř nestihla, když to zkoušela také při power play. Spartak vybojoval první vítězství v nástavbě poměrem 6:5. Ve středu jede na led Slovanu.

Choceň - Chotěboř 6:5

Fakta – branky: 1. Prachař (Zavřel, L. Pilař), 5. Prachař (Hricuš), 15. Krejza (Zavřel, L. Pilař), 24. Zavřel, 29. Kopečný, 36. Prachař (L. Pilař) – 1. Svoboda (Dvořák), 22. Eis (Dvořák, Mendl), 40. Žemlička (Hlídek, Krejčí), 46. Hlídek (Petr Mašek), 56. Svoboda (Eis, Dvořák). Rozhodčí: Kolář – Kolář, Bohuněk. Vyloučení: 5:7, navíc Březka (CHOC) 10 min. OT. Využití: 1:0. Oslabení: 1:0. Diváci: 415. Třetiny: 3:1, 3:2, 0:2.
HC Spartak Choceň: Zelený – L. Pilař, Vyskočil, Březka, Dvořák, Solnička – Zavřel, Kopečný, Prachař, Krejza, Král, M. Pilař, Lichtag, Gregar, Hricuš.
HC Chotěboř: Hamarič – Mendl, Krejčí, Eis, Hlídek, Vlček, Nguyen, Dvořák, Kraučuk, Křesťan, Svoboda, Patrik Mašek, Ludvík, Petr Mašek, Žemlička.   (bed, při)