HC Choceň – HC Hlinsko 10:4 (3:0, 3:3, 4:1)

Fakta – branky a asistence: 4. P. Prachař (L. Pilař), 13. Šeda (Král), 16. P. Prachař (L. Pilař, Beránek), 25. P. Prachař (L. Pilař), 30. Král (Bláha), 40. Krejza (Knytl), 42. T. Prachař (Pochobradský), 47. L. Pilař (Beránek), 47. Pochobradský (T. Prachař), 49. P. Prachař (Florián) – 33. Lukáč (Wasserbauer, Kavalír), 39. Tulis (Šulc, Lukáč), 40. Zadina (Ptáček), 52. Šulc (Kavalír, Tulis). Rozhodčí: Doležal – Honza, Parýzek. Vyloučení: 10:10 + Malý, Beránek (oba CHN) 10 min. OT. Využití: 3:2. Oslabení: 2:0. Diváci: 560.
 Sestavy:
 Choceň: Malý – Florián, Schejbal, Voříšek, Pokorný, Lesák, P. Pilař, Novák, Luňák – L. Pilař, Beránek, P. Prachař, T. Prachař, Pochobradský, Krejza, Král, Bláha, Šeda, Knytl.
 Hlinsko: Gregor – Kavalír, Zadina, Spal, Lukáč, Ročárek, Bureš, Havel, Wasserbauer, Ptáček, Tulis, Štěpánek, Šír, Černý, Kaut, Šulc.

Hlinsko vstoupilo do zápasu náporem, ale ten vydržel pouze úvodní sekundy. Ve druhé minutě už Tomáš Prachař vyzkoušel z brankoviště Gregora. Lukáš Pilař v dobré šanci mířil moc vysoko. Choceňský tlak přinesl po faulu Tulise přesilovou hru. Milota Florián odstřeloval tak vytrvale, až se k odraženému puku dostal P. Prachař a bekhendem poslal domácí do vedení – 1:0.  Hosté měli možnost dvou přesilových her, se kterými si ovšem nevěděli moc rady. Na začátku třinácté minuty prolomil své střelecké trápení Ondřej Šeda. Bekhendovým blafákem po akci Daniela Krále poslal Choceň do dvoubrankového vedení. V první dvacetiminutovce se skóre měnilo ještě jednou. L. Pilař zatáhl puk a P. Prachař do prázdné branky neměl žádný problém – 3:0.
 Úvod druhé třetiny patřil opět Hlinsku. Ve 25. minutě udeřilo na druhé straně, kdy úspěch opět slavila spolupráce L. Pilaře s P. Prachařem a choceňský kapitán dokončil hattrick – 4:0. V polovině utkání vypálil Bláha a kotouč se od brusle Krále odrazil za Gregorova záda – 5:0. Hosté se nevzdali a dokázali využít nekoncentrace domácích. Nejdříve famózním zákrokem vychytal Malý aktivního Lukáče. Ve 32. minutě už po zmatcích před svojí brankou na střelu hlineckého útočníka nestačil. Hlinečtí se nadechli k náporu. V posledních dvou minutách druhé části padly tři branky. Nejprve v přesilové hře vymetl levý růžek choceňské branky Tulis a po brance Zadiny svítilo na tabuli 5:3. Odpověď Spartaku přišla brzo. Knytl našel na modré Krejzu, a ten stanovil stav před druhou přestávkou na 6:3.
 Hned v úvodu třetí třetiny přidal Tomáš Prachař v oslabení sedmý gól.  Hlinsko mohlo snížit Šulcem z trestného střílení, ale Malý jen potvrdil, že chytá v dosavadním průběhu ve výborné formě. Ve 47. minutě stačilo Choceňským osmnáct sekund na vstřelení dvou branek. Nejprve mířil přesně L. Pilař a devátou branku měl na svědomí Pochobradský. Diváci se dočkali i desáté branky, kterou vstřelil P. Prachař. Přestože o vítězi zápasu bylo rozhodnuto, hrál se dál otevřený hokej až do poslední minuty. Branku už vstřelilo pouze Hlinsko v přesilové hře zásluhou Šulce – 10:4. (jh)