Pod vedením BOHUMILA PRACHAŘE odjížděli hokejisté z utkání s prázdnou  jen čtyřikrát.

Letošní sezona byla pro Choceň velmi vydařená, jak byste ji zhodnotil?

Když jsem v Chocni začínal, tak jsem říkal, že chci abychom hráli hokej pro diváky a zaplnili zimní stadion. A hrát základní část, nadstavbu i finále. To se nám podařilo, takže si myslím, že všeobecně panuje spokojenost. Takovou kaňkou na závěr je jen to, že nemůžeme hrát dále kvalifikaci pro druhou ligu. To mne opravdu hodně mrzí.

Co je hlavním důvodem, proč nemůžete bojovat v kvalifikaci o II. ligu?

Údajně jsme poslali přihlášku pozdě. To ale není pravda, protože jsme ji poslali včas, v lednu. Na svazu mi ale řekli, že až 10. února. Takže baráž o druhou ligu hrát nebudeme. Co mám ale zprávy o její úrovni, tak si myslím, že bychom ji vyhráli. Takže je mi to opravdu líto.

Který zápas pro vás byl nejlepší co se týká hry, ne výsledku?

Po herní stránce byl nejlepší zápas v Moravské Třebové, který jsme otočili. Padlo hodně gólů, což bylo nádherné. Neberu zápasy, které jsme odehráli rozdílem jedné třídy, například v Litomyšli. Mimo tří zápasů, které jsme za sezonu prohráli, byly všechny pěkné. Někdy jsme se trápili, ale bylo to hezké.

Je některý zápas, kdy vás hra absolutně neuspokojila?

Když jsme doma s Chrudimí prohráli 2:7. To nám nevyšlo. Takové zápasy se ale musí odehrát. Bylo to naštěstí jediné takto nepovedené utkání.

Jak to v průběhu sezony vypadalo v kabině? Musel jste často zvyšovat hlas?

Nikdy to není v klidu, někdy jsem musel zvýšit hlas. Nebylo to často, ale párkrát jsem prostě musel (úsměv).

Byl jste spokojený s tréninkovou kázní, nebo je co zlepšovat?

S tou mohu být naprosto spokojený. Kluci chodí do práce, tak s tím musím počítat. Ale v rámci možností na tréninky jezdili.

Choceň má obrovské množství fanoušků, jak to vnímáte?

Jsem za to moc rád. Hrajeme hokej pro lidi a to, že s námi jezdí náš fan club, je výborné.

Jak vypadaly oslavy titulu?

(úsměv) Bylo to výborné, nechyběly doutníky a šampaňské. Já jsem z Chrudimi musel odjet, ale vím, že po návratu pokračovaly oslavy v Chocni a myslím si, že ještě nějakou chvíli budou pokračovat (smích).

Jak byste ohodnotil výkony rozhodčích v průběhu sezony?

K rozhodčím se moc často nevyjadřuji, ale tentokrát se vyjádřím. Sám jsem také pískal a mohu říci, že jsem s některými rozhodčími nebyl absolutně spokojený. Stále si myslím, že trochu „tlačili“ Chrudimi a po nás se někteří rozhodčí trochu vozili. Nějak jsme to ale ustáli.

Budete i v příští sezoně vést hokejisty Chocně?

Toť otázka. Mám smlouvu na dvě sezony, uvidíme ale, zda se to dodrží, ať už z mé strany nebo ze strany vedení kubu. Mohu říci, že už mám nějaké nabídky od určitých klubů, ale myslím, že jsem v Chocni spokojený, takže uvidíme. Je to tak půl na půl (úsměv).

Pokud v Chocni zůstanete, budete na příští sezonu plánovat obměnu kádru, nebo jste s tímto složením spokojený?

Pokud zůstanu, tak bych rád ještě nějaké hráče přivedl, nebo zabudoval do sestavy nějaké mladší kluky. V současné době ještě nevím, zda u nás zůstanou všichni hráči, kteří letos hráli. To začneme řešit až za měsíc, dva.

Byl v uplynulé sezoně moment, který se vám vryl do paměti, na který nezapomenete?

Asi to byl zápas se Světlou, který jsme dokázali otočit na 3:2. Podařilo se nám to šíleným tlakem v posledních deseti minutách, když Světlá nemohla ani chodit (úsměv). Naopak nejhorším okamžikem bylo, když vyloučili hráče do konce zápasu, to bylo zbytečné. Pro trenéra je ale vždy nejhorším okamžikem, když se zraní hráč a to se nám naštěstí vyhýbalo.

Hráčům určitě patří za uplynulou sezonu velký dík. Je to tak?

Určitě. Hráčům bych chtěl poděkovat. Oni už to znají, že jim nadávám a děkuji. Hlavně bych ale chtěl poděkovat divákům, protože nám hodně pomohli. Dík patří i vedení a výboru za to, že se staraly tak, jak se staraly. Vše to jsou spojené nádoby a díky tomu všemu jsme tam, kde jsme (úsměv).