Dařilo se to, ale na vyrovnání bylo málo času. Choceň podlehla Moravské Třebové 3:4.

Uběhlo jen několik sekund a už se otevírala vrátka na trestných lavicích. Při hře ve čtyřech pak domácí nedokázali zastavit najetého Hradila, jenž otevřel skóre jinak velmi zajímavého utkání.

Vysoké tempo diváci ocenili. Stále se bylo na co koukat. Při přesilovce choceňská střídačka trnula, když se v oslabení řítil do šance Faltus. Nedal, jenže i tak hosté šli do kabin s vedením 2:0. Přesnou přihrávku Nevřely zužitkoval Aulehla.

Proměňování gólovek se ukázalo jako tím stěžejním. Spartak s tím byl na štíru až do 35. minuty. Jenže ještě předtím moravskotřebovský Langr přidal třetí branku. Zvrátit manko tří gólů není nemožné, ale také nikterak snadné. Zvláště, když proti Spartaku stál Slovan.

Leč šance přicházely, Král ale trefil lapačku, Zavřel pouze gólmana Galušku. Puk nepřekročil brankovou čáru ani při dvojnásobné přesilovce. Smůlu prolomil až Zavřel, jenž vykřesal naději. Tu si domácí přibouchli sami. Začali třetí třetinu v oslabení, přišel další faul a trest na sebe nenechal dlouho čekat.

Choceňští se ocitli ve svízelné situaci. Nevybruslili z ní, ale dvěma góly se postarali o zápletku na konec. Zkusili power play, které ale Slovan odolal. Ve středu hraje Choceň s Kohouty.

Choceň - Moravská Třebová 3:4

Fakta – branky: 35. Zavřel (Král, Marek), 51. Voříšek (Kopečný), 57. Voříšek (Krejza, L. Pilař) – 3. Hradil (Augustin, Čikl), 16. Aulehla (Nevřela, Řehulka), 24. Langr (Prokop, Hradil), 43. Augustin (Faltus, Čikl). Rozhodčí: Rulíček – Hájek, Teplý. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 444. Třetiny: 0:2, 1:1, 2:1.
HC Spartak Choceň: Janský – Voříšek, L. Pilař, Vyskočil, Marek, Vacek – Zavřel, Solnička, Král, Krejza, Nečas, M. Pilař, Lichtag, Kopečný, Gregar.
HC Slovan Moravská Třebová: Galuška – Pokorný, Hradil, Bednařík, Kovařík – Faltus, Langr, Augustin, Řehulka, Fibrich, Nevřela, Muselík, Čikl, Aulehla, Prokop.   (bed, při)