Spartak doma ani napotřetí nezaváhal

Choceň - Opírat se o zápasy na svém stadionu by mělo být výsadou. Tuto roli zatím hokejisté Chocně stoprocentně naplňují. V šestém kole krajské ligy porazili Poličku 6:3. Zlom nastal v polovině utkání, kdy Choceňští vstřelili dvě rychlé branky.

20.10.2017

Krajská hokejová liga: HC Spartak Choceň - HC Spartak Polička.Foto: Dušan Přikryl

Středeční soupeř přijel pouze se dvěma kompletními formacemi. Spartak se po převážnou část první třetiny nastěhoval před bránu, kterou hájil Zelený. Přivezl si dobrou formu a držel Poličku nad vodou hodně dlouhou dobu. Jako první jej překonal Vacek úspěšnou dorážkou. O vedení domácí přišli poměrně rychle, když vyrovnal Štěrba v 15. minutě.

Choceňští měli hned několik přesilovek na to, aby zápas dostali pod svou kontrolu. Nepovedlo se, ale mrzet to hráče ve středu nemuselo. Důvod k radosti pak měli fanoušci po ráně Kousalíka, jenž pálil tvrdě od modré čáry a poté po přesné trefě Pochobradského, jenž poslal Choceň do náskoku 3:1. Gólově vydařenou třetinu podtrhl při hře ve čtyřech Jehlička.

Diváci na tribunách už si mezi sebou šuškali, že je hotovo. Navíc po ukázkové kombinaci skóroval do prázdné brány Král. Stav 5:1 domácí trochu ukolébal, což se nevyplácí. Polička snížila a choceňský trenér Brázda si vzal oddechový čas na to, aby hráče upozornil, že ještě není konec. Šance se totiž množily na obou stranách. Po jedné z nich se parádně trefil Knytl do „víka“, aby konečný výsledek zápasu stanovil hostující Nečas při hře ve čtyřech.

Papírově slabší soupeře Choceň porazila, nyní přijdou na řadu celky, které chyby neodpouští.

Choceň - Polička 6:3

Fakta – branky a nahrávky: 12. Vacek (Král), 30. Kousalík (Kopečný), 31. Pochobradský (Krejza, Turčáni), 36. Jehlička (Knytl, Král), 41. Král (Voříšek, Pochobradský), 51. Knytl (M. Pilař, Kučera) – 15. Štěrba (Nečas), 44. Zobač (Nečas), 54. Nečas (Kabelka). Rozhodčí: Rulíček – Bohuněk, Budínský. Vyloučení: 6:7, navíc Nečas (POL) 10 min. OT. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 394. Třetiny: 1:1, 3:0, 2:2.
HC Spartak Choceň: Joska – Kousalík, Vacek, Voříšek, Březka, Jehlička, Dvořák – Král, Kopečný, Zavřel, Turčáni, Pochobradský, Krejza, Lichtag, Knytl, Kučera, M. Pilař.
HC Spartak Polička: Zelený – Štěrba, Dvořák, Marek, Kabelka – Švejda, Jindra, Zobač, Nečas, Boháček, Vápeník, Hejtmánek.   (bed, při)

Autor: Miroslav Bednář, Redakce

20.10.2017 VSTUP DO DISKUSE

Dvě auta na střeše, jedno na boku. Viníky byly nepozornost, rychlost a alkohol.
3

Dvě auta na střeše, jedno na boku. Viníky byly nepozornost, rychlost a alkohol

Záchody slaví svátek i ošklivými dárky

Ve sváteční pátek se radovaly veskrze domácí celky

Orlickoústecko - Dohrávky fotbalových soutěží: Dvě krajské soutěže a k tomu Okresní přebor II. třídy mají pro podzimní část sezony splněno.

Paráda! Česká Třebová si zajistila první místo

Orlickoústecko /FOTO/ - Krajský fotbalový přebor: Střelecký tahoun, útočník Vojtěch Novotný dal v posledním domácím utkání České Třebové dvě branky a měl lví podíl na výhře nad Heřmanovým Městcem.