Choceň – Poslední utkání základní části zvládli lépe hokejisté Chotěboře, a to zejména díky vydařené pasáži v úvodní třetině, kdy nejprve vyrovnali vedení soupeře a vzápětí další dva góly přinesly rozhodující náskok. Spartak honil výsledek v závěrečné třetině, přiblížil se na rozdíl gólu, jenže v power play domácí definitivně rozhodli.

Chotěboř – Choceň 5:3 (3:1, 0:0, 2:2)
Fakta – branky a nahrávky: 1. Svoboda (Dvořák, Eis), 17. Petr Mašek (Hospodka), 18. Eis (Dvořák), 45. Dvořák (Svoboda), 60. Svoboda – 10. Zavřel (Řezníček, Král), 46. Řezníček (Král, Zavřel), 49. Král (Šejba, Vacek). Rozhodčí: Rulíček – Bohuněk, Pecina. Vyloučení: 6:7, navíc Král 10 min. OT. Využití: 0:1. Diváci: 150.
HC Chotěboř: Pešek – Kadlec, Musílek, Ludvík, Krejčí, Kopecký – Hospodka, Eis, Dvořák, D. Činčila, Piskač, Svoboda, Mašek Patrik, Hajšman, Longhans, Petr Mašek, Málek.
HC Spartak Choceň: Bernart – Kopsa, Jehlička, Vacek, Kousalík, Dvořák, Pochobradský – Řezníček, Křečan, Šejba, Velinský, Knytl, Krejza, Lichtag, Zavřel, Král.

Do poloviny třetiny se čekalo na úvodní branku. První vážnější pokus si našel cestu za záda gólmana Peška, autorem úspěšné rány byl choceňský Zavřel. Jak už to tak bývá, na vyrovnání se dlouho nečekalo. Obranu hostí vyšachoval Svoboda a pohodlně zavěsil. Na straně chotěbořských Lvů byla vidět touha přidat další branky. Žezla se chopil Mašek a po něm se trefil po devíti sekundách i Eis.
Styl hry Chotěboře Spartaku nesedí. Hosté se zřídka dostávali ke kombinaci, která by mohla slavit úspěch. V oslabení ujel Zavřel, avšak trefil jen konstrukci brány. Hra o jednoho muže méně Chocni paradoxně prospěla. Do druhé sirény pak měla i dvě přesilovky, všechny šance ztroskotaly ve výstroji gólmana Peška.
Venkovní zápasy kopírují stejný scénář.
Spartak se do tempa dostává velmi pomalu. Pustí soupeře do vedení a pak se na srovnání hodně nadře. Chyba na útočné poslala do brejku Dvořáka, který nezaváhal.
Žalostný výkon byl zřetelný i v další přesilovce, i když gól z hole Jakuba Řezníčka vrátil trochu optimismu do tváří v sektoru hostí. Zvýšená bojovnost přinesla další ovoce. A domácí si po gólu Krále museli vzít oddechový čas. Do konce zápasu se zvyšoval počet vyloučení, ale až power play Spartaku definitivně udělala tečku za výhrou Chotěboře 5:3. (bed, při)

Fanoušci z okolí Chocně budou mít opět velkou příležitost, jak zhlédnout extraligový hokej. Nepůjde o nejvyšší českou soutěž mužů, ale o juniorské klání hokejistů Pardubic, kteří se střetnou s rivaly z Hradce Králové. Utkání se na stadionu Chocně odehraje v sobotu 17. prosince v 17 hodin. Bohatý bude i doprovodný program. Od 16 hodin se uskuteční autogramiáda hráčů pardubického Dynama Martina Růžičky, Tomáše Bokroše a Jana Ščotky, kteří přislíbili účast. Během zápasu pak budou mít fanoušci možnost navštívit mobilní Fanshop HC Dynamo Pardubice.