V kvalitním utkání hosté vstřelili první a poslední gól, jenže mezi ně se vešly tři zásahy soupeře a ty mu stačily k výhře. Sice od kontaktní trefy Karáska ze 48. minuty Chrudimští protivníka místy pořádně mačkali, ale výborný gólman Horáček jim vyrovnání nedovolil a Litomyšl se díky tomu výrazně přiblížila k prvenství po základní části.

Tohle byl tedy návrat z karantény! Českotřebovští Kohouti naskočili do hry po nucené pauze a v Hlinsku si otevřeli netušenou střelnici. A to především v prostřední části, kdy domácí Horses ani nevěděli, kde jim hlavy stojí. Pod kotlem přitápěli hlavně Lubomír Korhoň s Vojtěchem Augustinem, oba si vylepšili střelecké statistiky o hattrick.

Choceňský Spartak má v poslední době patent na strhující dramata. V Moravské Třebové nyní okusil něco ze své vlastní medicíny, kterou použil o tři dny dříve při zázračném obratu s Litomyšlí. Tentokrát se zápas vyvíjel v jeho prospěch, ve 46. minutě vedl 3:1, jenomže v koncovce duelu se strhla parádní přestřelka s remízovým výsledkem v základním čase. V prodloužení potom urval druhý bod Slovan, Janků udržel svůj tým ve hře o top čtyřku. Byl to rovněž zápas okořeněný velmi dobrými individuálními výkony, za domácí totiž zapsal hattrick Tomáš Berčák, v choceňském dresu byl stejně produktivní Jan Krejza.

KL PARDUBICKA, 15. kolo:

HC Slovan Moravská Třebová – HC Spartak Choceň 5:4 PP (0:0, 0:2, 4:2 – 1:0). Branky: 44. Berčák ( Fibrich), 48. Šíp, 56. Berčák, 58. Berčák (Faltus, Fibrich), 64. Janků (Langr) – 14. M. Pilař (Půlpán, Štefka), 16. Krejza (Knytl, P. Prachař), 45:51 Krejza (Martinec, Hemský), 57. Krejza (Škvor, Martinec). Rozhodčí: Vepřovský – Říha, Kopecký. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. Diváci: 246.

HC Litomyšl – HC Chrudim 3:2 (1:1, 2:0, 0:1). Branky: 12. Ostřanský, 23. Skoumal (Edl), 32. Barkóci (Stoklasa, Ostřanský) – 4. Haltuch (Dobiáš), 48. Karásek. Rozhodčí: Vrba – Schaffer, Švejda. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 245.

HC Hlinsko – HC Kohouti Česká Třebová 1:11 (0:2, 0:7, 1:2). Branky: 58. Bříza (Cejpek, Homola) – 10. Korhoň (Rozlílek, Fúzik), 19. Semorád (Sedlák), 24. Korhoň (Daněk, Rozlílek), 24. Semorád (T. Prachař, Sedlák), 27. Augustin (T. Prachař), 28. Polodna (Veverka, Plášek), 34. Veverka (Plášek, Polodna), 34. Korhoň (Rozlílek, Daněk), 37. Sedlák (Korhoň, Fúzik), 51. Augustin (Sedlák), 59. Augustin (Sedlák, Šejba). Rozhodčí: Rulíček – Pošvář, Pecina. Vyloučení: 3:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 211.

Pořadí:

1. Litomyšl (27), 2. Chrudim (24), 3. Choceň (22), 4. Česká Třebová (18), 5. Moravská Třebová (18), 6. Hlinsko (14), 7. Polička (9), 8. Lanškroun (3).

Další program:

Neděle 21. listopadu, 17:00, 16. kolo: Choceň – Hlinsko, Chrudim – Moravská Třebová, Lanškroun – Polička. Dohrávka: Litomyšl – Česká Třebová.