Poprvé se v krajské hokejové soutěži hrálo derby. Lanškroun hostil Českou Třebovou a i nadále zůstává bez výhry v normální hrací době.

Lanškroun – Česká Třebová 1:3 (0:0, 0:2, 1:1). Více šancí měli od konce první třetiny hosté. Zúročili je ale až v polovině zápasu. Ve 28. min. překonal Kolka poprvé Chadima. Neuplynulo ani čtyřicet sekund a na 2:0 pro Třebovou zvyšoval Doha, který ještě vloni působil právě v Lanškrouně. Domácí se mohli do zápasu dostat před koncem druhé třetiny při přesilovce pět na tři, jenže jedinou šanci, kterou připravil pro Kociána Pilavka, zůstala nevyužita. V 46. min. byli Českotřebovští v laufu. Po rychlé akci zvyšoval Voříšek na 3:0. Lanškroun se probral až v poslední desetiminutovce. Po snížení Janků byli hosté pod velký tlakem, přesto se již žádná gólová radost nekonala.

Fakta – branky: 50. Martin Janků – 28. M. Chadima, 28. Doha, 46. Voříšek. Rozhodčí: Padevět – Budínský, Veselý. Vyloučení: 4:8, navíc Kilčický a T. Řehák na 10 min. Bez využití. Diváci: 234.

Lanškroun: Kolek – Michal Janků, Kollert, Pachl, Patsch, Boruch, Šula – Tichý, Bednář, Novák, Řoutil, Kilčický, Martin Janků, Pilavka, Kotoulek, Kocián. Česká Třebová: Ehrenberger – T. Řehák, T. Chadima, Mečiar, Jícha, Zeman, Rybka, M. Morkes – Váně, Kvasnička, L. Deml – Doha, Voříšek, Bačík – V. Deml, Teplý, M. Chadima.

Miroslav Vicenec, trenér Lanškrouna:
„První třetinu jsme odehráli velice slušně. Divákům se zápas asi líbil. Prohráli jsme si zápas ve druhé třetině. Hráče jsme upozorňovali na to, že je potřeba hrát především zodpovědně dozadu. Jenže dvakrát jsme v obraně selhali, za což jsme pykali dvěma brankami. Soupeř si vytvořil v prostřední části i docela dost šancí a Adam Kolek nás podržel, docela dost toho pochytal. Druhá třetina nám moc nesedla, nehráli jsme tak poctivě. V poslední části jsme se snažili vrátit do utkání, jenže trápíme se v koncovce a chybí nám takový ten důraz před brankou.“
Stanislav Mečiar, trenér Č. Třebové: „Byl to z obou stran pěkný zápas a divákům se musel líbit. Měli jsme v zápase víc šancí a tři jsme dokázali proměnit. Vítězný gól dal Láďa Doha, který se zápas od zápasu lepší. Jsem s ním spokojen.“

Choceň B – Čestice 9:3 (3:1, 6:1, 0:1). Čestice se pomalu prvních pět minut nedostaly ze třetiny, třikrát za jejich brankářem zvonila tyč. Poté však domácí svůj tlak začali úročit i brankově a po uragánu ve druhé třetině vedli 8:1. Čestice se sice také ještě vzmohly na další dvě branky, jenže ve finále stejně prohrály 9:3.

Fakta – branky: 8:41 Štorek (Adámek), 13:36 Bartheldy (Šedivý, Ropek), 15:30 Jetmar (Šedivý), 20:46 Ropek (Jetmar), 24:59 Příhoda, 26:01 Veselý (Bartheldy), 26:09 Smutek (Bartheldy), 27:24 Schejbal (Jetmar), 35:28 Adámek – 12:36 Jančarek (Dočkal, Marha), 29:35 Sajdl (Jančarek), 57:01 Dočkal. Rozhodčí: Rulíček – Hájek, Teplý. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. Diváci: 45. Choceň B: Růžička (30. Mazal) – Švec, J. Vích, Smutek, Jetmar, Veselý, Příhoda, Adámek, Bartheldy, Štorek, Ropek, Šedivý, Hašek, A. Vích, Schejbal.

Jan Smutek, vedoucí Chocně B:
„Každý se snažil, o jediném hráči nejde říct, že by někdo něco odflákl. Pomohli nám určitě Vích se Schejbalem, jsou to tahouni a kluci si vedle nich věřili. Do sestavy se po zranění vrátil i Šedivý, ještě moc nebruslil, ale ukázal, že je to nahravač. Všichni kluci ale makali nadoraz.“

(ry, re)