HC Světlá nad Sázavou – HC Spartak Choceň 4:5 (0:3, 3:1, 1:1)
Branky: 23. O. Včela, 28. Blažek (Žák), 34. Dolinský (Venc), 46. Šudoma (Jar. Doležal) – 1. P. Prachař (Vyskočil), 4. P. Prachař, 10. Krejza (Cik), 34. Šejba (P. Prachař), 47. P. Prachař (L. Pilař). Rozhodčí: Vyloučení: 7:9, navíc L. Pilař 10 min. OT. Využití: 1:2. Oslabení: 1:1. Diváci: 186. Choceň: Zelený – Cik, L. Pilař, Vondráček, Vyskočil – Křečan, Šejba, P. Prachař, Krejza, Pochobradský, Knytl, Lichtag.

Toho chlapa Choceň potřebuje. Bez něj to nejde. Roli manažera zvládá, ale když je na ledě se šestnáctkou na zádech, musí si soupeř dávat pozor. Zaručeně něco vyvede. Platilo to i ve Světlé. Pavel Prachař znovu ukázal, že do starého železa nepatří. Mladí spoluhráči by si z něj měli brát příklad. Podílel se na čtyřech gólech svého týmu a výrazně tím přispěl k důležité výhře. Zase.

Byl to pro nás opravdu dechberoucí zážitek a děkujeme vám za něj. Zápas zřejmě vejde do dějin, protože porazit doma kompletní Světlou pouze na dvě pětky zaslouží absolutorium. Doufáme, že bojovnost a potřebné štěstí vám vydrží i do dalších zápasů. Už teď se těšíme na neděli. Co k tomu více dodat. Prostě, Hoši, děkujem! Fanklub HC Choceň

Stopu zanechal hned v první minutě, kdy poslal hosty do vedení. Už tady bylo znát, že má chuť.
Varování nebrali domácí moc vážně. Nechat ujíždět obávaného střelce samotného na brankáře pro ně nevěstí nic dobrého. Čtvrtá minuta – 0:2.
 Pořádná vzpruha pro Spartak. Dvě lajny byly v tempu. Jenže do konce stále dost času. Oddechový čas Světlé prospěl. Přitlačila. Tím se otvíraly šance na rychlé kontry, v polovině třetiny upravil na luxusních 3:0 Krejza.
Fanoušci Chocně možná nevěřícně kroutili hlavou, co se na ledě děje. Museli být spokojeni. Zelený z dvaceti ran nepustil ani jednu.
Ve druhé třetině už takové štěstí neměl. O. Včela ihned snížil, při následné přesilovce Světelští udeřili znovu. Další vyloučení hostím ubíraly síly. Rozhodčí s nimi s nadsázkou řečeno soucítil a dopřál jim rovněž početní výhodu. Manažer v první lajně na nic nečekal, adresoval puk Šejbovi, jenž perfektně zavěsil. Dvougólový náskok se záhy rozplynul, když v síti skončilo nahození Dolinského.
Vydrží náskok, nebo jej domácí zlikvidují a borce Spartaku utaví? Světelský Šudoma z brankoviště vyrovnal. Patnáct minut do konce. Na hranici sebezničení hráči Spartaku vyválčili výhru. Tečku za zápasem udělal Pavel Prachař, hvězda zápasu, autor hattricku.
Bohumil Prachař, trenér Chocně: „Do utkání jsme nastoupili pouze s jedenácti hráči základní sestavy. O to víc mě těší, že se dařilo dodržovat pokyny a na ledě to bylo znát. Výborný výkon celého týmu."