Zřejmě nikdo nečekal výsledek 10:3. Cestu na utkání si našlo necelých čtyři sta diváků.

HC Choceň – HC Hlinsko 10:3 (4:3, 3:0, 3:0)

Žalostné výsledky se promítly do návštěvy. Choceňská „plechovka“ byla všechno, jenom ne natřískaná. Stateční, kteří dorazili, si však vychutnávali střelecké orgie. Zápas trochu připomínal bezstarostné utkání hvězd v NHL. Obrany vyráběly hrubky, před brankou zůstávali nehlídaní hráči a gólmani si mohli klidně vyřvat mluvidla a nebylo jim to vůbec platné.

Hlinsko se po obřím kiksu Lukáše Pokorného ujalo vedení. Domácí bek namazal přesně na hůl Hronovi, jehož střelu Vyčítal, který se v choceňské brance představil letos poprvé, sice vyrazil, ale v tandemu najíždějící Slavík zavěsil. Ve zbytku první třetiny ale nastal uragán. Celek hostí si musel připadat jako ve špatném filmu. Choceň páchala v útočném pásmu velké škody. Svoje velké představení začal Šafář, po jehož trefě rychle domácí srovnali na 1:1. Lahůdku následně předvedl Milan Fikejz. Nabral puk za vlastní brankou, z bránících soupeřů si udělal dobrý den, brankáři Hlinska Gregorovi řekl nashledanou a zavěsil bekhendem pod horní tyč. Když další branku Chocně přidali Šafář a v přesilové hře Tomáš Zavřel, vedli domácí 4:1. Hlinsko do konce třetiny stačilo ještě snížit na rozdíl jediné branky.
V prostřední třetině již po 22 sekundách zvýšil Daniel Král na 5:3 a v polovině utkání Šafář zkompletoval hattrick – 6:3. Následně nastal důležitý okamžik zápasu. Více než minutová přesilovka hostí pět na tři. Lubomír Vích s Králem při ní ovšem odvedli báječnou práci a téměř celou dobu strávili s pukem na holi v útočném pásmu hostí, aby po návratu spoluhráčů z trestné lavice Lubomír Vích zvýšil již na 7:3.

Úvod třetí části byl stejný jako u té předchozí. Jediný rozdíl byl ten, že tentokrát to od vhozeného buly Královi trvalo 39 sekund – 8:3. Když po dalších třech minutách zvýšil Petr Schejbal na 9:3, zbývalo čekání na vytouženou desítku. Tu svou třetí brankou v utkání, ve svém letošním premiérovém zápase, zařídil Král.

(hli)