Přestože ani jeden z týmů nenastoupil v kompletní sestavě, mohli diváci od první minuty sledovat rychlý hokej, kdy se hra přelévala z jedné strany na druhou.
Jako první rozradostnil domácí tribuny na začátku šesté minuty šikovnou střelou po ledě Ondřej Šeda. Na rozdíl dvou branek mohl zvýšit P. Prachař, který v samostatném nájezdu mířil do pravého horního růžku Novákovy branky, ale brankář stihl zareagovat. Hosté zkoušeli pozornost T. Malého v brance Chocně šikovně schovanými střelami z dálky. Další souboj choceňského kapitána se soupeřovým gólmanem dopadl opět lépe pro hosty a když před koncem třetiny neuspěl v dobré pozici ani Krejza, šlo se do kabin za stavu 1:0.
To, že se Choceňským v první třetině nedařilo střílet branky, si bohatě vynahradili během první poloviny druhé třetiny. Ve 24. minutě nejprve neuspěli ve svých šancích L. Pilař a P. Beránek. P. Prachař už střelecký prach našel a vedle levé tyče propasíroval puk za Novákova záda. Domácí fanoušci ještě nedokončili oslavu a už slavili třetí. Tvrdou střelu Krále stihl Novák pouze vyrazit, k odraženému puku se dostal Krejza a bylo to 3:0
Čtvrtá branka Chocně padla podobně jako ta třetí. Voříšek mířil tvrdou střelou vedle a odražený puk od zadního mantinelu uklidil do branky Král. Soupeř zareagoval oddechovým časem, po kterém začal dohrávat každý souboj. Spartak kontroval nejlepší protizbraní – rychlými přihrávkami a domácí se začali dostávat osamoceni před Novákovu branku. Do šancí se začali dostávat i hokejisté Světlé nad Sázavou. S jedovkou Doležala měl Malý plné ruce práce.
Poté začal svůj nehokejový večer Špatenka, který po odpískání napadl Pochobradského, za což dostal dvě minuty. Choceňský obránce za svoji obranu minuty čtyři. Hosté tak měli možnost přesilové hry, ale nakonec mohli být rádi, že popáté neinkasovali. Šeda vypíchl na obranné modré čáře puk a mašíroval si to sám na branku, svůj pověstný bekhendový blafák ovšem nezakončil.
Do závěrečné třetiny nenastoupil terč hostujících hráčů ve druhé třetině L. Pilař, aby se zmírnilo riziko zranění. Po vyhrocené druhé třetině se tak ve třetí části hrál skoro bezkontaktní hokej a jezdilo se opět nahoru dolů. Hned v jejím úvodu po závaru před brankou vstřelil pátou branku domácích P. Prachař. Světlá zahrozila Kubátem, ale proti jeho střele zblízka skvěle zasáhl Malý. V polovině třetiny Choceň špatně střídala, což trestal Včela. Při další šanci zastoupil svého brankáře Karel Stříteský – nová posila – a z protiútoku se prosadil Beránek – 6:1. V závěru ještě hosté korigovali stav na, z jejich pohledu, 2:6 gólem z přesilové hry.  (bed, jh)