První kolo krajského hokejového přeboru svedlo dohromady loňského vítěze soutěže Lanškroun a poslední celek tabulky Českou Třebovou. Domácí Třebová ale hned na úvod ukázala, že letos se s ní musí počítat. Třetí okresní účastník soutěže Choceň B měla v prvním kole volno.

Česká Třebová – Lanškroun 7:3 (2:0, 3:2, 2:1). Otevírací zápas sezony České Třebové vyšel. Výhru si připsala především díky vynikající pasáži na přelomu první a druhé třetiny, kdy domácí třikrát skórovali a dostali se i díky brance Bačíka ve 12. min. do čtyřbrankového trháku.

Sestavy – Česká Třebová: Hrdlička – Stanek, T. Řehák, B. Řehák, R. Morkes, M. Morkes, Zeman – L. Deml, Pešina, Kvasnička – Bačík, V. Deml, Steinmetz – Voříšek, Teplý, Šafář. Lanškroun: Toman R. – Jurka, Pachl, Hajtmar, Janků, Gütller, Motl, Stránský – Langr, Doha, Kohoutek, Kolkop, Pilavka, Bednář, Tichý, Skalický, Kilčický, Resler, Pachl.

Stanislav Mečiar, trenér České Třebové: „Kluci odehráli vynikající zápas a přesně splnili to, co jsme si před zápasem řekli. Soupeře jsem moc neznal a měl jsem z něho trochu obavy, ale nakonec se nám ho asi podařilo překvapit, byli jsme lepší. Triumf jsme slavili díky kolektivnímu bojovnému výkonu celého týmu.“

Miroslav Vicenec, trenér Lanškrouna: „Jeli jsme do Třebové s tím, že nás rozhodně lehké utkání nečeká. Problém jsme měli trochu s tím, že nám kvůli pracovní vytíženosti chybělo z prvních dvou pětek šest lidí. To se odrazilo na projevu hry. Myslím, že i v počtu, v jakém jsme ve Třebové byli, jsme odehráli slušné utkání. Podařilo se nám dostat ze stavu 0:4, na 2:4, kousali jsme, měli jsme šance, ale soupeř byl lepší a vyhrál naprosto zaslouženě. Na přelomu první a druhé třetiny jsme dostali tři branky, za což mohlo především oslabení. Sebralo nám hodně sil.