Přesto v úvodních minutách si Kohouti vytvořili příležitosti, jež zaváněli gólem. Zejména pak Šejba měl vyloženou šanci, jenže trefil jen gólmana.

V brance Kohoutů se poprvé objevil Sajdl, ale nulu dlouho neudržel. Za obranou se v 7. minutě objevil Plachý a poslal Hlinsko do vedení. Hosté mohli vyrovnat, když Šejba s Jar. Moučkou vypracovali gólovku pro svého nedělního parťáka v útočné formaci Vyskočila, kovaného obránce, který musel zaskočit v útoku, ale ani ten Saifra nepřekonal. Krátce nato Hlinečtí rozebrali obranu a Dítě zakončoval do prázdné branky.

Když to Kohoutům nešlo v plném počtu, odhodlal se ve čtyřech ke zteči Jar. Moučka a udělal to skvěle. Mezi kruhy vypustil ránu, po níž se mohl Saifr pouze ohlédnout. Ve stejném oslabení se ocitl v gólové šanci i Jindřich, ale druhé K.O. domácím nezasadil. Místo toho se Hlinečtí nadechli a během jedné minuty odskočili Kohoutům na rozdíl tří branek. Gól Poskočila byl ovšem velmi sporný. To ještě nebylo ani zdaleka všechno. Ke konci druhé třetiny přidali domácí další dva góly a bylo rozhodnuto.

Závěrečná třetina už se mohla jen dohrávat. Také Hlinsko zaznamenalo branku v oslabení na průběžných 7:1. Po Jindřichově zásahu hosté skóre korigovali, ale poslední slovo patřilo domácím, když využili přesilovku pět na tři.

V příštím kole se Kohouti na domácí půdě střetnou s Chotěboří, která momentálně tabulku krajské ligy vede. Hraje se ve středu v 18.30 hodin.

Hlinsko - Česká Třebová 8:2

Fakta – branky a nahrávky: 7. Plachý (Sobotka), 14. Dítě (Beneš), 26. Poskočil, 27. Velínský (Chvojka), 35. Pazourek (Hron), 37. Beneš (Králíček, Dítě), 51. Dítě (Králíček, Pazdera), 59. Beneš (Dítě, Sobotka) – 24. Jar. Moučka, 52. Jindřich (Fúzik). Rozhodčí: Rulíček – Schaffer, Vepřovský. Vyloučení: 7:6, navíc Jar. Moučka 10 min. OT. Využití: 0:0. Oslabení: 1:1. Diváci: 238. Třetiny: 2:0, 4:1, 2:1.
HC Hlinsko: Saifr – Poskočil, Fink, Beneš, Sobotka, Makovský, Pazdera – Plachý, Pazourek, Pelán – Velínský, Chvojka, Hron – Zdražil, Tulis, Brebera – Dítě, Králíček.
HC Kohouti Česká Třebová: Sajdl (32. Nimmerrichter) – Škvor, Pražák, Cik, Jan Moučka, Krejnus, Jícha – Vyskočil, Jar. Moučka, Šejba – Blecha, Jindřich, Fúzik – Šimončič, Křečan, Pirkl.   (bed, van)