Kohouti Česká Třebová – HC Spartak Polička 6:2 (1:1, 2:1, 3:0)
Branky a asistence: 19. Vlček (Matys, Provaz), 24. Hemský (Vlček, Voleský), 40. Matys (Hemský, Vlček), 48. Mlejnek, 49. Hemský (Kopečný, Vlček), 52. Vlček (Hemský, Krejnus) – 16. Szilva (Fúzik), 38. Fúzik (Máša). Rozhodčí: Najman – Buček, Huryta. Vyloučení: 6:5, navíc Szilva (P) 10 min. OT. Využití: 1:0. Diváci: 633. Zásahy brankářů: 44:23. Nejlepší hráči: Mahdal, Hemský, Vlček – Fúzik. Česká Třebová: Mahdal – Krejnus, Matys, Jambor, Mlejnek, Novotný, Šťastný – Voleský Vlček, Hemský – Černý, Provaz, Jetmar – Kopečný, Kvasnička, Hašek.

Polička od první minuty potvrzovala, že její vítězství nad Světlou nebylo dílem náhody. Hokejisté v červeno žlutých dresech byli velmi důrazní v osobních soubojích, silní na puku a daleko častěji stříleli. Během šesti minut měli hosté navíc dvakrát výhodu přesilové hry. Domácí nestíhali, naštěstí se mohli spolehnout na brankáře Mahdala, který čaroval zejména při šanci Cika. V 8. minutě získali Kohouti výhodu přesilovky pěti proti třem, ale nevyužili ji.
Hostům vyšel rychlý protiútok, při kterém v 16. minutě Szilva až příliš snadno přešel přes obránce Novotného a perfektním blafákem nedal Mahdalovi šanci – 0:1. Vzápětí se dvakrát třebovský gólman vyznamenal, když úspěšně čelil šancím Fúzika a Jana. Recept na zdolání poličské obrany ukázal v 19. minutě nejlepší střelec Vlček, který prudkou střelou vyrovnal.
Kohoutům se povedl vstup do druhé třetiny. Voleský vyslal podél mantinelu do úniku Vlčka, který „nabil" Hemskému, a ten z voleje mířil do černého – 2:1. Ve 28. minutě chyboval Novotný, jenž za zdržování hry vyfasoval dvouminutový trest. Polička dostala Kohouty pod tlak, individuálně výborně vybavený Cik však své sólo ve vyrovnávací branku nepřetavil.
Poté přišly velké chvíle Vlčka. Ve 34. minutě předvedl sólo přes celé kluziště, pohrál si s obráncem i brankářem, při kterém stáli v tu chvíli všichni svatí. Krátce nato předvedla dvojice Hemský – Vlček nádhernou akci, štěstí znovu přálo brankáři Šauerovi. V čase 37:21 se hosté zásluhou obrovitého Fúzika radovali z vyrovnávací branky. Centr prvního útoku se od zadního mantinelu natlačil před branku a podruhé překonal Mahdala – 2:2. Ve 39. minutě spálili gólové šance nejprve Hemský a po něm také Vlček, v čase 39:36 všechno napravil přesnou dorážkou kapitán Matys – 3:2.
V úvodu třetí třetiny mohl přidal čtvrtou branku Hemský, ale jeho šanci zmařil pozorný Šauer. Českotřebovská radost propukla ve 48. minutě, kdy obránce Mlejnek střelou ze středního pásma zaskočil do té doby velmi dobře chytajícího Šauera – 4:2. O minutu a půl později Kohouti předvedli, jak jednoduchý může hokej být. Vlček vyslal na zteč Kopečného, ten přesnou zpětnou přihrávkou našel Hemského, po jehož dělovce lovil Šauer popáté puk za svými zády. Obraz hry se zcela změnil, zdecimovaní hosté vyklidili pole. Kohouti své vítězství korunovali další brankou v 52. minutě, když využili přesilovou hru pěti proti třem. Po spolupráci s Krejnusem a Hemským ji vstřelil českotřebovský kanonýr Vlček – 6:2. Třebovští už se mohou těšit na play off.

Pavel Táborský, trenér HC Kohouti Česká Třebová: „Důležité bylo, že jsme přestáli tlak soupeře hlavně v první třetině. Dokázali jsme reagovat na vývoj zápasu, který jsme v závěrečné třetině otočili ve svůj prospěch."

HC Litomyšl – HC Spartak Choceň 2:4 (0:0, 2:1, 0:3)
Branky a asistence: 29. Š. Švec (Dvořák, Vágner), 40. Vágner (Sokol, Hynek) – 25. Vích (P. Prachař, Beránek), 50. Vích (Stříteský, Fikejz), 55. P. Prachař, 60. P. Prachař (Florián). Rozhodčí: Kukeně – Souček, Rychlý. Vyloučení: 8:8. Bez využití. Diváci: 504. Choceň: Sajdl – Florián, Novák, Stříteský, Kopsa, Voříšek, Růžička – P. Prachař, Beránek, Schejbal, Šeda, Fikejz, Vích, Král, Knytl, Krejza.