Nejsou v lehké situaci. Za všechno může velký počet hokejistů, kteří jsou na marodce. V neděli se k početnému zástupu přidal Knytl, jenž odehrál jen osm minut, poté musel odstoupit a odjet do nemocnice pro podezření na otřes mozku. Kohouti se i tak rvou a bojují jako tým. Dokázali porazit rezervu Brodu 3:1. Ještě není jisté na jaké pozici první část soutěže dokončí, ale horší než třetí nebudou.

Teď mohou čerpat síly. Ve středu mají volno. Hned poté poznají jméno soupeře, který se jim postaví ve druhé části. Kohouti narazí na jednoho ze dvojice Hlinsko – Moravská Třebová.

Třebovským se povedl vstup do utkání. Tyčku trefil Jar. Moučka ve třetí minutě, o chvíli později už Kohouti vedli. Mladý Pirkl nahrál puk zpoza brány Fúzikovi, který jej dostal za gólmanova záda. Následoval moment, po němž Knytl zůstal ležet u mantinelu a byl odvezen do místní nemocnice. S hosty to neotřáslo. Na levém křídle našlápl Hemský a tvrdou střelou prostřelil Folvarského podruhé. Domácí toho moc nepředvedli a mohli být rádi, že další pokus Fúzika skončil jen na pravé tyči.

Brodští se do první stoprocentní příležitosti propracovali až po polovině utkání, ale Nimmerrichter si poradil. Kapituloval až při dvojnásobné přesilovce domácího týmu. Ten vycítil šanci, stále častěji se tlačil před branku Kohoutů. Gólman hostí ovšem nedopustil vyrovnání. Rozhodující moment přišel v 54. minutě, kdy seděli dva hráči Brodu na trestné lavici. Kohouti měli jedinečnou šanci jak utkání zlomit. Vyšachovali bránící trojici a Hemský uklízel kotouč pohodlně na zadní tyči.

„Hráči, kteří v Havlíčkově Brodě nastoupili, zápas poctivě odpracovali. Věřím, že Kuba Knytl bude brzy v pořádku a vrátí se do sestavy. My máme v první části základní fáze soutěže odehráno, jméno příštího soupeře se definitivně dozvíme ve středu 13. prosince, kdy se hraje závěrečné dvacáté kolo,“ uvedl Vladimír Vaněk, manažer Kohoutů.

Havlíčkův Brod B - Česká Třebová 1:3

Fakta – branky a nahrávky: 36. Křížek (Pecen) – 4. Fúzik (Pirkl, Šimončič), 12. Hemský, 54. Hemský (Jar. Moučka, Škvor). Rozhodčí: Kareš – Bohuněk, Padevět. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 68. Třetiny: 0:2, 1:0, 0:1.
HC Havlíčkův Brod B: Folvarský – Lacina, Motl, Pecen, Křížek, Bancíř, Rubner, Suchý – Cejpek, Piskač, Homola – Jelínek, Hynek, Szilva – Přibyl, Polák, Beran – Vala, Abbrent.
HC Kohouti Česká Třebová: Nimmerrichter – Škvor, Pražák, Procházka, Verner – Hemský, Jar. Moučka, Šimončič – Fúzik, Křečan, Pirkl – Cik, Knytl, Krajíček.   (bed, van)