Choceň B odjela na utkání opět oslabena, rozjetí lanškrounští hráči tak neměli větší problémy, aby zvítězili. Odvetné utkání se odehraje v neděli od 17.00 na ledě Chocně B.

TJ Lanškroun – HC Spartak Choceň B 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)

Branky: Kocián 2, Kilčický, Nastoupil, Šula - Michálek.

Utkání Choceň zahájila na ledě loňského vítěze velmi opatrně s vědomím síly soupeře. V šesté minutě se do šance dostal z úhlu střílející Ropek. V jedenácté minutě podržel hostující tým gólman Jeřábek. Pod tlakem se faulu dopustil hostující Vyskočil. Kocián přesilovku využil 1:0. Lanškroun dostal zálohu Chocně pod tlak a v čase 17.21 nutí chybovat hostující beky a zvyšuje na 2:0.

Do druhé třetiny nastoupili lépe hosté z Chocně, když ve středním pásmu vybojoval ve 22. minutě puk Příhoda, který přihrál Michálkovi, který snížil na 2:1. V čase 26,22 využil zmatku u choceňské branky Nastoupil a zvýšil na 3:1. O minutu později mohli vstřelit branku Choceňští, ale nahrávku Ropka na delší tyčku tísněný Růžička nedokázal zasunout do odkrytého rohu branky. Ve 30. minutě přišel zlomový moment utkání. Choceň hraje přesilovku 5:4, následně 5:3, má skoro dvě minuty dvojnásobnou výhodu, nedokázala ale vstřelit kýženou branku. Následně je vyloučen Roman Černý a to do konce utkání. Lanškroun využil přesilovku a zvýšil na 4:1.

Do poslední třetiny přeházeli hostující hokejisté zcela sestavu. Ta přinesla více jistoty do zadních řad a bránící činnosti, ale hokejistům začínají chybět síly na důrazný rychlý protiútok. V 54.minutě se nemýlil po přihrávce Nováka a Kociána Šula, který zvýšil na konečných 5:1.

Rozhodčí: Kejř – Hájek, Teplý. Vyloučení: 9:7 + Černý (CO) 10 minutový osobní trest. Využití 2:0. Diváci: 252.

Miroslav Vicenec, trenér Lanškrouna: „Utkání bylo z obou stran hodně opatrné. Hráči se oťukávali. V polovině první třetiny jsme využili přesilovku. I když naše hra postrádala pohyb, tak jsme si vytvářeli více brankových příležitostí a podařilo se nám zápas dotáhnout do vítězného konce. V neděli bychom chtěli v Chocni sérii vítězně zakončit. Nečeká nás ale rozhodně nic snadného.“

Sestava Lanškrouna: Buchta (Hradil) - Boruch, Güttler, Pachl, Novák, Kollert - Kocián, Šula, Mík, Nastoupil, Kilčický, Pilavka, Kavan, Pražák, Konečný, Obst.

Jan Smutek, vedoucí týmu Choceň B: „Do utkání jsme nastoupili bez pěti hráčů, kteří hráli poslední utkání proti České Třebové, a bylo to znát. V půlce utkání jsme ještě přišli o Romana Černého a jedenáct lidí na rozjetou lanškrounskou mašinu nestačilo. V podstatě jsme stačili v bránící činnosti pokrývat hráče soupeře, ale chyběly síly při útoku a zakončení, kde se nám nepodařilo střílet kontaktní branky a tím být stále ve hře a soupeře nutit otvírat hru a vynutit si tak přečíslení v protiútoku. Takhle jsme hráli stále do plných a místa v soupeřově obranné třetině bylo opravdu hodně málo. Ale ještě není konec a v neděli uděláme vše pro to, abychom se mohli do Lanškrouna ještě jednou podívat.“

Sestava Chocně B : Jeřábek – Martínek, Veselý, Michálek, Ropek, Černý, Opařil, Vyskočil, Adámek, Smutek, Příhoda, Růžička T., Jelínek.