I když je v současné době upřena pozornost hokejových fanoušků na světový šampionát v Dánsku, tak řada tuzemských klubů již rozjíždí přípravu na novou sezonu. Výjimkou nejsou ani Pardubice, kde skupina hráčů zahájila úvodní část letní přípravy.

Jak už to bývá, v květnu ještě není tým kompletní. Trojice pardubických hokejistů je přímo v Dánsku (Martin Kaut, Sacha Treille a Jordann Perret), pro ně ještě předchozí sezona neskončila. Hráči ze zámoří jsou zase doma, kde se zatím připravují individuálně.

„Sešli jsme se bez řady hráčů. Z našeho kádru, který zatím ještě není uzavřený, přišlo devět hokejistů,“ řekl hlavní trenér Miloš Holaň.

PROHLÍDKY A TESTY

První dny se nemohly obejít bez tradičních testů. „Začali jsme zdravotními prohlídkami a zátěžovými testy, to máme za sebou. Hlavní kompetenci náplně tréninků nyní převzal kondiční kouč Petr Mocek. Pod jeho vedením se hráči připravují spolu s vybranými juniory,“ prozradil Holaň a zároveň dodal: „Se svými asistenty na vše dohlížíme, nabíráme základ do sezony.“

Tým se připravuje v domácím prostředí. Útočištěm hráčů je často posilovna v Tipsport areně, venku využívají sousední Letní stadion či trasy na Vinici.

Na tréninkové jednotce v posilovně nechyběli Marek Trončinský a Josef Hrabal, kteří mají časově omezenou klauzuli pro jejich případné uvolnění do zahraničí, ale i Rostislav Marosz, Patrik Poulíček a další hráči. Zapojilo se i brankářské duo Dynama Ondřej Kacetl a Milan Klouček.

„Mám v kalendáři zaznamenaná data, kteří hráči by se měli postupně připojovat. Musím brát v potaz jejich vytížení v sezoně, máme vše pod kontrolou,“ ubezpečuje kouč Holaň.

V jednání je stále příchod nových hokejistů. Kompletní kádr se postupně tvoří.

„Pracujeme na tom. Jsme ohraničeni financemi, čekáme na potvrzení, vše je v kompetenci Dušana Salfického s Pavlem Markem, kteří s námi konzultují svá rozhodnutí,“ uvedl Holaň.

CÍL? KONEC ČERVNA

Suchá fáze letní přípravy potrvá hokejistům Dynama až do 29. června. „Celkově bude trvat osm týdnů, což je o dva a půl více oproti minulé sezoně, která nám z důvodu baráže skončila později. Na led půjdeme až ve druhém týdnu, co se v červenci opět sejdeme,“ představuje plány trenér Pardubic.

Již v závěru července pak Pardubice odehrají první přípravné utkání. V tuto chvíli již mají domluveno jedenáct zápasů.

Mocek: Hráči se připraví na to, co je čeká

Suchá fáze letní přípravy. Zde má již tradičně hlavní slovo kondiční trenér PETR MOCEK. Po testech v úvodním květnovém týdnu pokračuje příprava pardubických hokejistů na další sezonu.

„Od podrobných výsledků se odvíjíme a nastavujeme jednotlivé individualizace našim hráčům pro další týden. Nyní jedeme silovou přípravu, aby si hráči zvykli na úponové části, klouby a svaly. Aby se připravili na to, co je čeká dál,“ říká Mocek.

Kde ještě kromě posilovny nyní trénujete?
Kromě naší posilovny chodíme na Vinici, tu mají hráči hodně rádi. Budeme využívat bazén, kam budeme chodit na jógu, postupně budeme využívat i Univerzitu Pardubice.

Jaké budou nejbližší dny a týdny?
Vrcholem bude pátý nebo šestý týden, kdy se chceme zaměřit na funkční věci a posílení svalů, aby kluci byli opravdu připraveni na sezonu.

Kdy je naplánován konec suché fáze letní přípravy?
Budeme končit 29. června, to je poslední všední den, tam proběhnou výsledky testů, pak pojedeme na dovolenou. V závislosti na výsledcích testů budeme vyhodnocovat další zaměření na fyzickou a silovou kondici. Podle toho také pojedeme. Je třeba ale i vypnout mozek i hlavu, aby kluci byli svěží a odmakali i další část.