Jenže poslední výsledky je připravily o naději hrát v nejlepší šestce. Porážka v Hlinsku vysoko 3:9 už na tom nemohla nic změnit. Spartak tak nyní bude hrát o dvě zbylá postupová místa do play off, jenže bodový rozdíl mezi osmou Chocní a devátým Lanš-krounem je tak propastný, že půjde jen o to zápasy odehrát. Dalšími účastníky nadstavby „B“ budou hokejisté Chotěboře a Skutče.
Už po první třetině bylo v Hlinsko prakticky jasno, že si domácí zápas nenechají proklouznout a pojistí si přímý postup. Vedli 3:0. V úvodu se trefil Vlček, stejný hráč pak dal i druhý gól a náskok navýšil o minutu později Plachý. V 25. minutě se prosadil novic v dresu Chocně Petrus, ale kdo si myslel, že by se tím něco mělo na ledě změnit, rychle posadil zpět do sedačky Homola a následně Cejpek. Se sirénou druhé třetiny alespoň korigoval stav L. Pilař. Snaha se tady upřít hostím nedala, ale třetí třetina jim hrubě nevyšla.
Hlinečtí postupně navýšili skóre až na 9:2 a obávaná desítka byla velmi blízko. Naštěstí pro Spartak nepadla. Konečnou podobu výsledku dal v poslední minutě utkání Jankovský po Knytlově asistenci. Nadstavbu začne Choceň s Lanškrounem.

Hlinsko – Choceň 9:3
Fakta - branky a asistence: 2. Vlček (Cejpek, Havel), 17. Vlček (Cejpek), 18. Plachý (Pazourek), 33. Homola (Pazourek, Poskočil), 34. Cejpek (Vlček), 41. Vácha (Vlček), 48. Brázda (Pazourek, Beneš), 55. Beneš (Plachý, Vlček), 57. Cejpek (Havel) – 25. Petrus (Knytl), 40. L. Pilař (Březka), 60. Jankovský (Knytl, Černý). Rozhodčí: Hájek – Přichystal, Málek. Vyloučení: 2:6, navíc Kousalík OK. Využití: 2:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 113. Třetiny: 3:0, 2:2, 4:1.
HC Hlinsko: Saifr – Brázda, Beneš, Poskočil, Sobotka, Fink, Vácha – Vlček, Tulis, Zdražil, Homola, Cejpek, Králíček, Hron, Brebera, Plachý, Pazourek, Havel, Pelán.
HC Spartak Choceň: Zelený – Kousalík, Janovský, Novák, Březka – L. Pilař, Mäki, Zavřel, Pilař M., Černý, Lichtag, Nečas, Knytl, Petrus