Choceň – Hlinsko 4:3 (1:2, 0:1, 3:0)
Fakta – branky: 15. L. Pilař (T. Prachař), 47. Kopsa (Řezníček, T. Prachař), 55. Zavřel (T. Prachař), 56. Knytl (Pochobradský) – 2. Chvojka (Velinský), 20. Dítě (Bláha, Hron), 29. Poskočil (Koželuh, Velinský). Rozhodčí: Kukeně – Souček, Málek. Vyloučení: 9:10. Využití: 2:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 498.
HC Spartak Choceň: Sajdl – Kopsa, Novák, Jehlička, Vacek, Dvořák, L. Pilař, Řezníček – Šejba, T. Prachař, M. Pilař, Knytl, Krejza, Lichtag, Zavřel, Král, Pochobradský.
HC Hlinsko: Černý – Kunz, Poskočil, Sobotka, Koželuh, Pazdera – Králíček, Bláha, Dítě, Tulis, Zdražil, Chvojka, Hron, Havel, Velinský.

Do nekonečna Hlinsko porážet Choceň nemohlo. Prokletí prolomil Spartak na svém ledě. Jaká to byla fuška, můžete posoudit sami. Dvě třetiny to s domácími vypadalo bledě, ale pak Spartak úřadoval v přesilovkách. Zápas otočil.
Nechtěl, jenže musel. Gólman Sajdl kapituloval po teči Chvojky hned ve druhé minutě. Diváci ve hře choceňských hráčů postrádali nápad, natož herní jistotu. Hosté měli více ze hry, Sajdl několikrát čaroval. Jako blesk z čistého nebe pak vypálil kapitán Pilař a tečovaná rána skončila v bráně. Jenže na druhé straně se prosadil Dítě.
Ztráta jedné branky nic neznamenala. Spartak ale musel šlápnout do pedálů. Čelil ovšem přesilovce Hlinska, v níž měl gól na holi domácí T. Prachař, ale v cestě stála tyč. Podobně dopadl i Šejba. Choceň zatopila. Nepolepšila si v dalším oslabení, které už Poskočil potrestal. A nebýt Sajdla, stav 1:3 nebyl konečný.
Něco se stát muselo.
Trenéři proházeli útočné formace. Hned se to projevilo, nicméně Hlinečtí nejsou v taktice žádní zelenáči a náskok si hlídali. Ne však dlouho. Spartak začal úřadovat v přesilovkách. Dostal do tranzu sebe i diváky a Kopsa snížil. Do konce chybělo deset minut. Času dost. Hra se přitvrdila a obě mužstva měla možnosti, jak posunout skóre. Podařilo se. Naštěstí jen Chocni. Zavřel jednu z výhod využil a srovnal na 3:3. Adrenalin stoupal. Emoce se stupňovaly. Rozhodčí poslal vychladnout dalšího hráče hostí, což k velké radosti „fans" umocnil čtvrtý gól v jejich síti, autorem byl Knytl. Hlinečtí to zkoušeli v šesti, k tomu přesilovka, Spartak ale odolal. (bed, při)

Dnes na derby
Prokazují, že úspěšný start ligy nebyla náhoda. Oba celky jsou na předních příčkách tabulky a nadešel čas se potkat. Dnes v 18.30 se v České Třebové potkají Kohouti se Spartakem Choceň. Utkání slibuje bitvu jako řemen. Nikdo nebude chtít prohrát, a to ani v kotli, kam zbrojí oba fanouškovské tábory.