Při zápase krajské hokejové ligy se v Chocni překvapení nekonalo. Chrudim, která byla před utkáním třetí od konce, zde totiž svůj chudý bodový zisk nerozmnožila.

Choceň – Chrudim B 6:2
Než padla první branka zápasu, stačili na obou stranách zahodit střelci svá sóla. Nejprve najížděl na Dundáčka chrudimský útočník, ale brankář ho vybruslil. Stejně mizerně naložil s brejkem na druhé strana Zavřel, který se pokusil o blafák do beckhandu, ale gólman Chrudimi Ament měl lapačku připravenou. Ve 13. min. zaznamenal úvodní trefu choceňský Krejza. Sice to byla trochu „šmudla“, ale i ty se počítají. Chrudim o chvíli později vyrovnala. Za důraz při přesilovce byl odměněn Formánek. Před koncem třetiny měla jet Chrudim nejspíš trestné střílení, když její kapitán, který se vzhledem nápadně podobá kanadské legendě Gretzkymu, Schweinfurter, jel sám na bránu a těsně před Dundáčkem ho zastavila poctivá sekera do hokejky, kterou neudržel. Těžko si představit, jak jinak je hráči znemožněno zakončení, než když je bez hole…

Po příchodu z kabin domácí zařadili vyšší rychlostní stupeň a po několika promarněných šancích se krásně proháčkoval z rohu Hudousek až před gólmana a trefil se přesně 2:1. Střelcův útok byl při chuti a hned při dalším střídání posadil Chrudimské na kolotoč. Z něj je sesadilo až cinknutí na tyč Ondřeje Šedy. Před přestávkou při přesilovce znovu motal hlavy Chrudimských Hudousek, kroužky v rohu kluziště uspal bránící čtyřku a našel před brankou volného O. Šedu. Ten však se střelou otálel tak dlouho, že by se brankář Chrudimi mohl v klidu podrbat za uchem, než k ní vůbec došlo.
Dvě várky slepených branek znamenaly, že Chrudim střídala brankáře. Nejprve se zkraje třetí třetiny trefil Držmíšek a hned po něm Hudousek, v polovině posledního dějství si pak do sítě našel cestu brejk, který zakončoval znovu Držmíšek a pumelice Mimry.

Stav 6:1 tak už vybízel k exhibici a Pollák chtěl v poslední minutě zapojit do kombinace brankáře Dundáčka. Domácímu gólmanovi ale spoluhráčova přihrávka propadla mezi nohama a skončila v síti. Snadnější gól chrudimský Formánek ještě v životě určitě nedal.
Sestava Chocně: Dundáček – Janoušek, Mimra, Fikejz, Nejedlý, Ač, Papadopulos – V. Škorpil, Zavřel, Držmíšek, Procházka, Pochobradský, Krejza, Pollák, Hudousek, O. Šeda.

Jan Svatoš, trenér Chocně: „Sice jsme vyhráli 6:2, ale vůbec to nebyla jednoznačná výhra. Možná to tak vypadá, když se podíváte na výsledek, ale dvě třetiny to byl vyrovnaný zápas. Chrudim hodně kousala. Ve třetí třetině jsme zlepšili střelbu a začali nám tam padat i góly.
Hráče jsme upozorňovali na to, aby Chrudim hlavně nepodcenili, což se také nestalo. Rezervu bych viděl ale v tom, že jsme především v první třetině tolik nebruslili.

Velkou motivaci měl brankář Ondřej Dundáček, který je z Chrudimi, dostal takový zvláštní poslední gól, ale to se stává. Má skvělou formu, chytá výborně. Ve středu si ale zachytá mladík Vyčítal. Dundáček bude totiž v průběhu týdne pracovně pryč.“