Potlesk na scéně. Kohouti vybrakovali arénu

Česká Třebová - Krajská hokejová liga: Téměř domácí prostředí dokázali vytvořit fanoušci českotřebovskému týmu v Litomyšli.

8.12.2017

Senzace se nekonala. Na rozdíl od prvního vzájemného střetnutí neměla Litomyšl proti České Třebové nárok.Foto: Deník/Petr Šilar

Na ledě jeden válec, v hledišti druhý. Kohouti se museli cítit jako doma. Ono to také tak vypadalo podle toho, co hráči předváděli. Podobně jako proti Chocni si s chutí zastříleli. Litomyšl mohla jen zírat. Česká Třebová vyhrála 8:3.

Zápas pro ni nezačal světlým okamžikem, nýbrž starosti jí přidělal Fúzik, když trefil svého spoluhráče z útoku Jindřicha, který už po třech minutách musel odstoupit. Nešťastný okamžik Fúzika nepoznamenal, protože poté vymyslel první gólovou přihrávku pro Křečana. Vzápětí mohlo být vyrovnáno, ale Sajdl, který znovu dostal příležitost v brance, hosty podržel. Znovu se tak prosadili Kohouti, když bomba Jar. Moučky skončila v síti a v oslabení našel Křečan nádherně Cika.

Kohouti hrají v posledních utkáních velmi dobře a pohodu si přenesli i do dalšího průběhu zápasu. Když v 24. minutě přidal čtvrtý gól v přesilovce Hemský, vyhnal Kalouska z brány. Jeho náhradník Klička si nestihl ani sáhnout na puk a lovil ho ze sítě po Fúzikově střele.

Radost na tvářích fanoušků byla viditelná. A zdaleka ne poslední. Kohouti pokračovali v demolici Litomyšle. S velkou chutí hrající Křečan zvyšoval na 6:0, v závěru třetiny pak Hemský využil dvojnásobnou přesilovku. Ještě předtím ale Sajdl skvěle zastavil dělovku Dvořáka po přečíslení tři na jednoho.

Stále držel čisté konto. Ještě v 48. minutě se prosadil třebovský benjamínek Pirkl. O vítězi bylo rozhodnuto, je tedy škoda, že to bylo od hostí všechno a nechali domácí, aby dali tři góly. Dvě šance Sajdl chytil, ale na dorážku Kováře už dosáhnou nemohl. Poté jej překonal Skoumal z přesilovky a Dvořák skóre utkání uzavřel.

Litomyšl - Česká Třebová 3:8

Fakta – branky a nahrávky: 49. Kovář (Budina, Dvořák), 58. Skoumal (Müller), 58. Dvořák (Budina) – 4. Křečan (Fúzik, Knytl), 8. Jar. Moučka (Hemský, Šimončič), 16. Cik (Křečan, Sajdl), 24. Hemský (Šimončič), 26. Fúzik (Knytl, Pirkl), 28. Křečan (Pirkl, Fúzik), 40. Hemský (Škvor, Jar. Moučka), 48. Pirkl (Cik). Rozhodčí: Škorpil – Kalus, Kalina. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:2. Oslabení: 0:1. Diváci: 463. Třetiny: 0:3, 0:4, 3:1.
HC Litomyšl: Kalousek (24. Klička) – Mečiar, Šklíba, P. Procházka, Navrátil, Lustyk, Jankovský – Budina, Skoumal, Š. Švec – Dvořák, Müller, Pilavka – Kovář, Voříšek, Novotný.
HC Kohouti Česká Třebová: Sajdl – Škvor, Pražák, Cik, Jan Moučka, J. Procházka, Verner – Hemský, Jaroslav Moučka, Šimončič – Křečan, Jindřich (od 3. min. Pirkl), Fúzik – Urban, Knytl, Krajíček.   (bed, van)

Ledeč nad Sázavou v krajské lize končí! Poslední celek tabulky oznámil, že po dohrání základní části ze soutěže odstupuje.

Autor: Miroslav Bednář, Redakce

8.12.2017 VSTUP DO DISKUSE

Sestry hledají i v okolních státech

Martin Viktorin, loňský vítěz ankety.

Poslední možnost na zaslání nominace sportovců. Uzávěrka v úterý

Charita připravuje další ročník Tříkrálové sbírky

Ústí nad Orlicí - Oblastní charita Ústí nad Orlicí zveřejnila první informace o Tříkrálové sbírce, která se na Orlickoústecku bude konat ve dnech 5. až 7. ledna 2018.

Ocenili talentovanou mládež

Orlickoústecko, Svitavsko /FOTO/ - V sídle krajského úřadu byly uděleny ceny Mladý talent Pardubického kraje. Do letošního ročníku přišlo 26 nominací, pamětní listy a odměny ve formě poukázek si nakonec odneslo dvanáct žáků a studentů.

Přecpaný archiv je minulostí. Muzeum má na léta vystaráno

Pardubický kraj, Skuteč - Městské muzeum ve Skutči vyřešilo palčivý problém, neboť v jeho archivu už nebylo místo, kam by muzejníci mohli ukládat další písemnosti, tiskové materiály nebo fotografie.