Padá hodně branek, což se divákům líbí, ale těm ve žlutých dresech až tolik ne. Příliš radosti si neužili. Podtrhlo to i středeční vystoupení Spartaku.

Neměl nárok. Hráči se sunuli do kabin jako zmlácení psi. Dostali lekci. Kohouti zvítězili ve třetím vzájemném utkání 12:6.

Výborně jim vyšla první třetina, ve které doslova pohřbili veškeré naděje domácího týmu. Ten nestačil tempu. Chyboval a byl potrestán. Kohouti předváděli pohledné akce, dávali jeden gól za druhým.

Že Choceňští inkasovali jen šestkrát? Ještě milosrdné. Vše odšpuntoval třebovský Jaroslav Moučka, který si připsal nejpovedenější zápas v sezoně. Nastřílel pět gólů, na další tři přihrál. Stal se hlavní hvězdou. Na první útok Kohoutů hráči Spartaku jen zírali, dovolili mu devět z dvanácti gólů.

Jeden dal i Tomáš Prachař, který v 24. minutě zvyšoval na 8:1 pro hosty. Před polovinou zápasu skládali fanoušci Chocně hlavu do dlaní. Alespoň částečně pozvedli prapor Krejza se Zavřelem, svými góly během minuty, jenže poté neodhadl výlet z „kisny“ Joska a Šejba přiblížil desítku.

Přestřelka nebrala konce ani ve třetí třetině. O vítězi bylo rozhodnuto. Přesto se diváci neustále bavili. Zápas se nakonec zastavil na divokém skóre 6:12.

Choceň - Česká Třebová 6:12

Fakta – branky: 19. Kopečný (Lichtag), 32. Krejza (Solnička), 33. Zavřel (Lichtag), 43. Zavřel (Voříšek, Prachař), 44. Prachař (Voříšek), 49. Prachař (Voříšek, Zavřel) – 1. Jar. Moučka (Hemský, Pražák), 8. Jar. Moučka (Škvor, Vlček), 17. Hemský (Jar. Moučka, Pejcha), 17. Jindřich (Fúzik, T. Prachař), 19. Hemský (Vlček, Škvor), 20. Jar. Moučka (Hemský, Škvor), 21. Vlček (Hemský, Jar. Moučka), 24. T. Prachař (Fúzik, Jindřich), 34. Šejba (Jindřich), 44. Jar. Moučka (Vlček, Hemský), 53. Jar. Moučka (T. Prachař), 59. Vlček (Jar. Moučka, Škvor). Rozhodčí: Kareš – Louda, Suchánek. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:2. Oslabení: 0:1. Diváci: 534. Třetiny: 1:6, 2:3, 3:3.
HC Spartak Choceň: Janský, od 17. min. Joska – L. Pilař, Voříšek, Vacek, Vyskočil – Prachař, Nečas, Zavřel, Král, Solnička, Krejza, Kopečný, M. Pilař, Lichtag, Gregar.
HC Kohouti Česká Třebová: Nimmerrichter, od 45. min. Sajdl – Škvor, Pejcha, Cik, Šejba, Pražák, Šimončič – Hemský, Vlček, Jar. Moučka – Fúzik, Jindřich, T. Prachař – Křečan, Knytl, Krajíček.   (bed, při)