Pět nových hráčů představila Česká Třebová v semifinále krajské hokejové soutěže. Čtyři hráče – obránce Tomáše Mečiara, Mlejneka, Poula a útočníka Chocholu si kouč Mečiar přivedl z Trutnova. Druholigovou čtveřici doplnil bývalý střelec extraligových Pardubic dvaačtyřicetiletý Jan Czerlinski. Lanškroun sice vedl po první třetině vysoko 4:1, ale přesto ze Třebové odjel s prázdnou.

Česka Třebová – Lanškroun 8:6 (1:4, 3:1, 4:1)

Stav série: 1:0. Hned na začátku zápasu ukázal svoji motivaci bývalý lanškrounský útočník Doha a poslal Třebovou do vedení. Jenže Lanškroun zabral. Kotoulek, Pilavka a Kollert otočili na 3:1 pro hosty. Dílo zkázy dokonal ve 20. min. při oslabení Šula, který Hrdličku prostřelil od půlky hřiště počtvrté.

Do druhé dvacetiminutovky nespokojený domácí trenér Mečiar brankáře vystřídal a mezi tyče nastoupil Ehrenberger. Když se blížila polovina utkání, Chochola snížil na 2:4. Kotoulek však po pár sekundách Lanškrounu tříbrankové vedení vrátil. Jenže Třebová začala ožívat.
Nejprve za to vzali dva veteráni a přihrávku Czerlinskiho proměnil ve 35. min. v gól Kvasnička. Ve 40. min. napřáhl na modré syn domácího kouče Mečiara Tomáš a Kolka prostřelil – 4:5.

Křídla domácímu výběru potom sice trochu přistřihl ve 48. min. tradičně vynikající Pilavka, když zvýšil na 6:4 pro Lanškroun. Naději však domácímu týmu dal obránce Langr, který zbytečně fauloval, obdržel trest ve hře a Česká Třebová měla k dispozici pětiminutovou přesilovku. A zvládla ji mistrovsky. Třemi brankami Mlejnka, Poula a Dohy otočila na 7:6. Tečku za utkáním udělala trefa Czerlinskiho. Všechny čtyři branky se vešly do dvou minut.
Ve čtvrtek bude v Lanškrouně jistě ještě pořádně veselo. Třebová má mečbol a může na ledě svého soupeře postoupit do finále.

Fakta – branky a asistence:
2. Doha (Váně), 28. Chochola (Doha), 35. Kvasnička (Czerlinski, L. Deml), 40. T. Mečiar (Mlejnek, Doha), 54. Mlejnek (Váně), 55. Poul (Kvasnička), 55. Doha, 56. Czerlinski (Kvasnička, L. Deml) – 7. Kotoulek (Kilčický), 8. Pilavka (Güttler), 15. Kollert (Kotoulek), 20. Šula (Langr), 29. Kotoulek (Řoutil), 48. Pilavka (Řoutil, Janků). Rozhodčí: Sedlák – Kalus, Kolář. Vyloučení: 10:14, navíc Kocián 10 min. OT, Langr 5 + TH (oba Lanš.). Využití: 4:3. Oslabení: 0:1. Diváci: 783. Česká Třebová: Hrdlička (20. Ehrenberger) – T. Chadima, T. Řehák, T. Mečiar, Mlejnek, Jícha, Poul – Czerlinski, Kvasnička, L. Deml – Doha, Chochola, Váně – Bačík, Teplý, M. Chadima (41. – 45. Voříšek). Lanškroun: Kolek – Boruch, Langr, Güttler, Pachl, Kollert, Kotoulek – Šula, Kilčický, Kocián – Pilavka, Janků, Řoutil – Hank, Gremlica, Štěpař.

Stanislav Mečiar, trenér Č. Třebové:
„Byl to hodně bláznivý zápas, prohrávali jsme 1:4, ale nezabalili jsme to a kluci se do toho pořádně obuli. Chtěli vyhrát a dali do toho všechno. V kabině bylo o první přestávce vidět velké odhodlání. Věřím, že když budeme takto bojovat, můžeme jít dál. Nic ale hotové zdaleka není. Zase to bude boj a kdo ukáže větší vůli, vyhraje. Lanškroun může především litovat toho, že se jeho hráč nechal zbytečně vyloučit a my jsme měli v závěru dlouhou přesilovku.

Dopředu jsme o posilách nechtěli mluvit. Dohodli jsme se, že nikomu nic neřekneme a dodrželi jsme to. Všech pět kluků do mančaftu zapadlo dobře. Ostatní hráči se potom chtěli také předvést. Honzu Czerlinskiho jsme dali do lajny Petra Kvasničky. Ten umí totiž ideálně přihrát a Honza je střelec. Lukáš Deml zase hraje dobře dozadu.“

Miroslav Vicenec, trenér Lanškrouna: „Dojeli jsme na disciplínu. Měli jsme hodně dvouminutových trestů, jeden desetiminutový a vrcholem všeho bylo vyloučení našeho hráče na pět minut a do konce zápasu. Sedm minut v kuse jsme hráli oslabení, což pro nás bylo smrtelné. Během chvilky jsme dostali čtyři góly. Určitě jsme si zápas prohráli sami.

Posily Třebové jsme neřešili, snažili jsme se soustředit na náš hokej. Při hře pět na pět jsme byli, myslím, lepší, vytvářeli jsme si šance, jenže rozhodlo dlouhé vyloučení.

Rozhodně ale není proč skládat zbraně. Doma musíme ve čtvrtek zabrat a vynutit si třetí zápas. Doufáme, že bude plná hala a fanoušci nás poženou dopředu.“